Her insan hayatını anlamlandırabilmek ya da devam ettirebilmek için çeşitli meşgaleler bulur ve ömrünü o meşguliyet içerisinde geçirir. Fakat insanın elinden onu meşgul eden (oyalayan) şeyler alınırsa, boşluğa düşüverir.

     Meşguliyetleri elinden alınan insan nereye giderse gitsin kendini yabancı hissedecektir. Ta ki, sevdikleri ve sevenlerini fark edene kadar...

Meşgaleler ve Sevgi - Cemali Altuntaş

     İnsanın esas elinde olan ve olacak olan, onu hayata bağlayan şey "sevgi"den başka bir şey değildir. Fakat ömrümüz boyunca meşgalelerimizle meşgul olmaktan ve onların bizde yarattığı kibir ya da utançtan ötürü "sevgi"yi dile getirmekte ve "sevgi"nin farkındalığına ulaşmakta son derece zorlanıyoruz. Annemize, babamıza, kardeşlerimize, arkadaşlarımıza, sevgilimize ve bize sıcaklığını hissettiren bütün insanlara karşı bu tuhaf mesafeyi doğuran şey bizi meşgul eden işlerimiz ve onun bizde oluşturduğu kişilikten başka nedir?

     İnsan meşgul olduğu şeyler elinden alındığında tutunacak bir dal arar ve sonunda kıymetini pek bilemediği "sevgi" kavramı gün yüzüne çıkıverir.

     Dönüp dolaşıp sevdiklerimizin yanına dönmek bizim kaderimizdir.

     Selametle.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×