Oyun pazarından önemli bir pay alan savaş oyunları yediden yetmişe herkesin ilgisini çekiyor. Call of Duty, Counter Strike ve Battlefield'ın başını çektiği savaş oyunları yapımcıların ellerinde her geçen yıl daha muhteşem grafiklere ve oynanış dinamiklerine sahip oluyorlar. Oyun şirketleri bu kez bizleri ilgilendiren bir adım atarak Türk oyunseverleri sevindirecek gibi görünüyor. Gelin bu gelişmenin detaylarına biraz göz atalım.

Battlefield serisini duymayan oyunsever sanırım yoktur. Özellikle çoklu oyuncu (multiplayer) modu ile oyuncuların kalbinde taht kurmuş Battlefield, üst düzey grafikleriyle de sanal dünyada dünya gerçekçiliğini sonuna kadar sunmayı misyon ediniyor. Battlefield 1 adıyla piyasaya sürülecek olan serinin son oyununda Osmanlı Devleti'nin de olacağı resmi olarak duyuruldu. Peki bu durum biz oyun severler için gerçekten iyi birşey mi? Yoksa kötü mü olacak?

Genel olarak milletçe bizim olan şeyleri uluslarası ortamlarda gördüğümüz zaman çok seviniriz ve hatta "asın bayrakları" yorumları havada uçuşur. Battlefield 1'e Osmanlı Devleti'nin eklenmesi şu sıralar sosyal medyaya bakıldığında bu etkiye sahip olduğunu gösteriyor. 1. Dünya Savaşı'nı konu alacak olan oyunda Osmanlı Devleti'ni eklememek zaten olmazdı. Büyük olasılıkla hikaye modunda büyük devletler arasında geçişler yapabileceğiz. Fakat tam bu noktada Osmanlı Devleti'nin oyun içerisinde nasıl konumlandırılacağı sorusu akıllara gelmiyor değil. 

Osmanlı Devleti oyuna eklenirken oyun yapımcıları tarafından oldukça iyi incelenmeli, yanlış bilgiler veya asılsız senaryolar oyun içine eklenmemesi gerekir. Aksi takdirde bu hiç iyi bir durum olmaz. Counter Strike GO için eklenen İstanbul haritalarının birinde de Atatürk'e benzer bir duvar görselinin farklı isimle kullanılması tepki almış ve harita oyundan kaldırılmıştı. 

Sonuç olarak büyük paralar harcanarak ve tüm dünyaya sunulacak olan bir oyunda Osmanlı Devleti'ni görecek olmamız gerçekten güzel haber. Şuan için sadece ekleneceğinin duyurulması bile büyük bir ses getirdi. Oyun çıktığında sıl etkiyi daha iyi göreceğiz. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×