11 Şubat 2015 günü gündeme çok acı bir haber düştü. O haber öyle acıydı ki, hem yazanlar hem okuyanlar kalplerinde acı hissettiler. Ama olayı gerçekleştiren vicdan yoksunu cani yaratıklar aynı acıyı hissetmemiş, hatta hiçbir şey hissetmemişlerdi.

Özgecan Aslan… Cani ve acımasız bir katil tarafından katledilen masum bir genç kız. Okuldan evine dönmek için minübüse binen ve hiç aklına gelmeyecek şekilde katledilen güzeller güzeli… Özgecan’ım, masum yüzlüm, annesinin cennet kokulusu, bebeği, melek yüzlüsü…

Özgecan, okul çıkışı Mersin’de evine gitmek için minübüse binmişti. Ancak, minübüs şoförü daha onu görür görmez gözüne kestirmişti bile. İlerledikçe onu iğrenç emellerine alet edebileceği, ona sanki bir genç kız değil de cansız bir varlıkmış gibi muamele edebileceği uygun bir yere götürmeye kalktı. Ancak, Özgecan anı pahasına direndi.

Özgecan, ne kadar dirense de gözü dönmüş caniye engel olamadı. Cani şoför, Özgecan’ı öldürmek pahasına onu iğrenç emellerine alet etmeyi başardı. Sonunda Özgecan öldü… Hem de önce tecavüz edildikten sonra... 

Bu cani yaratık, Özgecan’ın bedenini ortadan kaldırmak için öz babası ve arkadaşından yardım aldı. Birlikte kafa kafaya verip Özgecan’ın masum ve tertemiz bedenini yakmaya karar verdiler.

Ancak, Özgecan sapık şoföre karşı koymak isterken onun yüzünü bir güzel tırnaklamış ve tırnak aralarında katilin DNA’sı kalmıştı. Bakın ne kadar akıllı olduklarını düşünüyorlar ki, Özgecan’ın tertemiz, cennet kokulu ellerini bileklerinden kesmeye karar veriyorlar. Gözleri dönmüş grup, kararlarını uygulayıp Özgecan’ın ellerini bileklerinden kesiyor.

Sonra da onu boş bir yere götürüp masum bedenini kirli elleri ile yakıyorlar. Evet, hiç içleri acımadan öylece onu ateşe veriyorlar…

Ancak, yaptıkları caniliği örtbas etmeye çalışmalarına rağmen aradan kısa bir süre geçtikten sonra hepsi yakalanıyor ve cezaevine giriyorlar. O günden bu yana cani tecavüzcünün öldüğü hakkında birçok haber ortaya atılmıştı ama asılsız çıkmıştı.

Şimdi öyle bir haber geldi ki, Özgecan’ı anan dillere bir nebze su serpildi. Masum Özgecan’ın katili olan yaratık, cezaevinde kaldığı koğuşta öldürülme teşebbüsü ile vurulmuştu. Özgecan’ın ölümüne ve cani yaratığın yaptıklarına tahammül edemeyen başka bir hükümlü, cani katili ve babasını vurmuştu. Olayın ardından hastaneye kaldırılan cani katil, hayatını kaybetti.

Özgecan’ın yüreği yaralı anneciği “Ne diyeyim ki. Benim kızım geri gelmeyecek…” dedi. Evet, Özgecan artık geri gelmeyecek. Bir anne için en acı şey, yavrusunun bir daha gelemeyecek, “anneciğim” diyemeyecek olmasıdır herhalde. Evlat acısını en kötü şekilde tatmış olan yüreği yanık bir anne… O, masum yavrusunu toprağa vermiş bir anne… O, evladı için her gün her gece yanan bir anne… O, yavrusunun katilinin ölüm haberini alında bile yavrusunun geri gelmeyeceğini düşünen bir anne… Evet, o masum Özgecan’ın anneciği….
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×