Gün geçmiyor ki sanal dünya yeni bir buluş ile karşımıza çıkmasın sayın okuyucular. 2000'li yılların başlarında ülkemizde ve dünyada büyük bir kitleye ulaşan Pokemon Çizgi filmi, şimdi de bir mobil oyunla karşımıza çıkıyor. Sizlere Pokemon GO adındaki oyunu biraz tanıtıp sonra da bu oyunun olmuş ve olabilecek olaylar üzerinden yorumlamaya çalışacağım. 

Pokemon GO'da mobil oyun içerisinde belirli mekanlarda yeni Pokemonlar olduğu belirtiliyor ve gerçekten o mekana gidip o Pokemon'u bulmanız ve yakalamın gerekiyor. Pokemon'un yanına gittiğinizde ise telefonun kamerası aracılığıyla sanki kahramanlar gerçekten yerde duruyormuş gibi görüyorsunuz. Oyunun asıl mantığı bu şekilde işliyor. 

Tasoları ve çizgi filmleriyle bir nesli etkisi altına alan Pokemonlar, mobil cihazlar aracılığıyla yıllar sonra yine milyonları etkileyecek gibi görünüyor. Oyun çok ilginç olmasının yanında gerçek hayatla da ilişkili ilerlediği için oyuncuyu doğrudan etkileyen bir yapıya sahip. 

Oyunun piyasaya sürülmesinin ardından oyuncuların yaşadığı olaylar oyunun önüne geçmeye başladı. Geçtiğimiz günlerde bir Youtuber, oyunun gösterdiği konuma gitmek için yola çıkıyor ve farkında olmadan başka brinin arazisine girince arazi sahibi tarafından silahla vurulma tehlikesi geçiriyor. Arsa sahibinin ne Pokemon'dan ne Go dan haberi var tabi ki. Alıyor eline pompalı tüfeği... 

Yurtdışında bile durum buyken Türkiye'de neler olabileceğini düşünemiyorum bile... Metrobüs içerisinde Pokemon yakalarken dayak yiyenler mi olur yoksa geçmiş dönemlerdeki gibi kendini Pikaçu sanıp balkondan atlayanlar mı bilemeyiz. Oyunun zevkli olduğu kesin fakat kendini çok kaptıran küçük oyunculara ailelerinin özellikle dikkat etmesi gerekir diye düşünüyorum. Aksi takdirde karşıki binanın çatısında yeni Pokemon var diye çatıya çıkan çocuklar görmeye başlayabiliriz. 

Pazarda, markette, sinamada, orda burda Pokemon yakalarken başına iş gelenler illa olacak. Buradan ounculara tavsiyem bilmedikleri yerlere girmeden ve tehlikeli işlere bulaşamdan Pokemonlarını yakalamaları önündedir :)  Herkese iyi oyunlar :) 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×