Bu haber kez okundu.

''DEAŞ 2 Türk askeri yaktı'' iddiasına hükümetten ilk açıklama!

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrasında bir basın açıklaması düzenledi. Bakanlar Kurulu'nda ele alınan konular ve kararlar hakkında kısa bilgiler veren Kurtulmuş'a DEAŞ'ın yaktığını iddia ettiği kayıp 2 Türk askeri de soruldu. Numan Kurtulmuş DEAŞ'ın yayınladığı video konusunda ''henüz teyitli bir bilgi yok'' dedi.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, DEAŞ'ın sosyal medya üzerinden yayınladığı dehşet görüntüleri hakkında, "TSK tarafından teyit edilmiş bir bilgi yok. Terör örgütlerinin amacı korku yaymak." dedi.

Kurtulmuş açıklamasının devamında; ''Bu video ile ilgili TSK ve Milli Savunma Bakanlığı tarafından teyit edilmiş bilgi yoktur. Bu tür terör örgütleri dünyanın en aşağılık mekanizmaları. Video görüntüleriyle halka korku yaymaya çalışıyor. Kusura bakmasınlar medyadaki bazı arkadaşlar da ayaklarını denk alsınlar. Sosyal medya sorumsuzca yayın yapılacak alan değildir. Türkiye DEAŞ'la fiili savaş halindedir. Uyduruk görüntülerle Türk halkının moralini bozmak vatanseverlik değildir. Çok şükür ulusal medyada ciddi bir dayanışma var.'' ifadelerini kullandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×