Bu haber kez okundu.

9 Mayıs Rusya Zafer Günü Kutlamaları Başladı

Her yıl 9 Mayıs'ta kutlanan Rusya Zafer Günü kutlamaları başladı. Rusya'nın İkinci Dünya Savaşı'nda elde ettiği zafer, Kızıl Meydan'ında askeri geçit töreni düzenleniyor.Bu zafer için ise bugün ülkenin çeşitli bölgelerinde törenler düzenleniyor.Zafer Günü veya 9 Mayıs, II. Dünya Savaşı'nın sonunda Almanya'nın kayıtsız şartsız teslimiyetini imzaladığı Sovyetler Birliği tarafından ilan edilen ve kutlanan gündür.

"AVRUPA VE TÜM DÜNYANIN ÖZGÜRLÜĞÜ BİZİM DEDELERİMİZİN SAYESİNDE KAZANILDI"

Putin 'Zafer Günü için bir konuşma yaptı.Putin yaptığı konuşmada ; "Savaş milyonların hayatına neden oldu. Ancak Nazizizm'in kanlı politikası Sovyetler Birliği sayesinde sona erdi. Hayır, hiçbir zaman, Rusya halkını köleleştirecek hiçbir güç olmadı, bundan sonra da olmayacak. Avrupa ve tüm dünyanın özgürlüğü bizim babalarımız ve dedelerimiz sayesinde kazanıldı. Rus Silahlı Kuvvetleri, her türlü tehdidi geri püskürtme gücüne sahip.Hiçbir zaman, ülkemizin insanlarını fethedilemedi, fethedilemeyecek."" şeklinde konuştu. Konuşmasının ardından ise 1 dakikalık saygı duruşu yapıldı.

KUTLAMALAR AKŞAM HAVAİ FİŞEK KUTLAMALARI İLE DEVAM EDECEK

Başkent Moskova'da havaii fişek gösterileri ise akşam 21:00 - 22:00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

PUTİN GAZİLERLE TOKATLAŞTI

Putin ayrıca bugün kutlanan Rusya Zafer Günü kutlamalarında en dikkat çekici kare Putin'in Rusya Gazileri ile tokalaşması oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×