Bu haber kez okundu.

ABD Resmen Açıkladı: Türkiye Haklı

ABD'den Türkiye ile ilgili flaş bir son dakika açıklaması geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, Türkiye'nin PKK konusunda kaygılanmakta haklı olduğunu söyledi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, gündeme ilişkin gerçekleştirdiği basın toplantısında ABD'nin Türkiye'nin kaygılarını ciddiye aldığı dile getirdi. Erdoğan hükümetiyle iletişim halinde olduklarını kaydeden Nauert, "Türkiye'nin PKK hakkında haklı kaygıları var ve biz bunu anlıyoruz" dedi.

"TÜRKKİYE PKK KONSUNDA KAYGILANMAKTA HAKLI"

Nauert, kendisine yöneltilen "Türkiye güney sınırlarına asker yığıyor, Suriye'deki Kürtlere yönelik bir saldırıdan endişe duyuyor musunuz?" şeklindeki soruya, Türkiye'nin önemli bir NATO müttefiki olduğuna dikkat çekerek "ABD, Türkiye'nin kaygılarını ciddiye almaktadır ve Erdoğan hükümetiyle iletişim halindeyiz. Türkiye'nin PKK hakkında haklı kaygıları var ve biz bunu anlıyoruz. Bölgesel kaygıları var. PKK bir terör organizasyonudur ve yaptıkları saldırıları kınıyoruz." cevabını verdi.

"BU SORUYA CEVAP VERMEK İSTEMİYORUM"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, "Türkiye'nin Suriye'deki Kürtlere yönelik bir saldırısından endişe duyuyor musunuz?" sorusunu ise fazla ciddiye almayarak,  "Bu farazi bir sorudur ve buna cevap vermek istemiyorum." şeklinde karşılık verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×