Bu haber kez okundu.

AK Parti'den Celal Kılıçdaroğlu kararı üyelik talebi reddedildi

Celal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'ye üye olduğu haberleri partiden yapılan yazılı açıklama ile yalanlandı. AK Parti açıklamasında, bazı internet siteleri ve sosyal medya hesaplarından ''Celal Kılıçdaroğlu AK Parti üyesi oldu'' paylaşımlarının yapıldığı hatırlatılarak, bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı belirtildi.

ÜYELİĞİ ETİK NEDENLERLE KABUL EDİLMEYECEK

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, dün Ankara'ya giderek AK Parti'ye üyelik dilekçesi vermişti. Kılıçdaroğlu kendi sosyal medya hesabından partiye üyelik talebinde bulunduğunu belirterek ''Resmi olarak Ak Parti'li oldum'' notuyla bir fotoğraf paylaşmıştı. Ancak AK Parti'den yapılan açıklamada Kılıçdaroğlu'nun üyelik başvurusunun etik nedenlerden dolayı kabul edilmeyeceği açıklandı.

Celal Kılıçdaroğlu'nun AK Parti'ye üye olduğu haberlerinin gerçeği yansıtmadığı belirtilen açıklamada, ''Parti Tüzüğümüzün ve Teşkilat İç Yönetmeliğimizin üyelikle ilgili kurallarına göre, üyelik için talep formu doldurmak, üyelik kaydı anlamına gelmemektedir. Etik ölçütler itibarıyla, ismi geçen kişinin üyelik işleminin tekemmül ettirilmesine olumlu bakılmamaktadır. Talep formunu alan, üyelik işlemi gerçekleşmeden süreç ikmal edilmiş gibi açıklama yapan ve bunu kamuoyuyla paylaşan ilçe başkanımız, özensiz ve dikkatsiz davranışı sebebiyle sözlü olarak uyarılmıştır. İlgili kişinin AK Parti'ye üyelik talebi, etik nedenlerle kabul edilmeyecektir. AK Parti, kuruluşundan bugüne üyelik çalışmalarını titizlikle yürüten ve belli ilkeler ışığında bu başvuruları karara bağlayan bir partidir. Bu çerçevede şu hususu özellikle belirtmekte fayda var; AK Parti, hiç kimsenin şahsi hesaplaşmasına zemin yapılacak bir parti değildir. Partimiz aynı şekilde aile mahremiyetinin korunmasına da büyük bir önem vermektedir.'' denildi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×