Bu haber kez okundu.

AK Parti'den ihraç edilen 34 kişiden 7'si belediye başkanı

AK Parti'de FETÖ yapılanmasına yönelik yapılan çalışmalarda 58 belediye başkanı ve 608 belediye meclis üyesi hakkında işlem yapıldığını söyleyen Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, bu kişilerden 34'ünün partiden ihraç edildiğini açıkladı. AK Parti'den ihraç edilen isimlerden 7'sinin belediye başkanı, 27'sinin ise meclis üyesi olduğu kaydedildi.

Erol Kaya, FETÖ ile mücadele kapsamında 58 belediye başkanı ve 608 belediye meclis üyesi hakkında işlem yapıldığını, toplam 34 kişinin ihraç edildiğini belirttiği açıklamasında halen 25 belediye meclisi üyesi hakkındaki işlemlerin sürdüğünü ve 68'inin de takip aşamasında olduğu belirtti.

MECLİS ÜYELERİNE EĞİTİM VERİLDİ

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kaya, meclis üyelerine yönelik eğitimler hakkında da bazı bilgiler verdi. Kaya, meclis üyelerine teknik, siyasal ve halkla ilişkilerde nelere dikkat etmeleri gerektiği konularında eğitimlerin verildiğini söylediği bilgilendirmesinde Kasım ayında bu yana 3 bin 499 meclis üyesinin bu eğitimleri tamamladıklarını kaydetti.

REFERANDUMA HAZIRLANIYORUZ

Eğitim çalışmalarının Anayasa değişikliğine yönelik referandum ile alakası olmadığına vurgu yapan Kaya, normalde bu çalışmaların Haziran ayında planlandığını ancak 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasındaki FETÖ soruşturmaları nedeni ile Kasım ayına sarktığını ifade etti. Öte yandan referandum sürecinde belediyelerin dikkat etmesi gereken noktalar üzerinde de durulduğunu belirten Kaya, "Özellikle altyapı, üstyapı çalışmalarında daha hassas ve dikkatli olmalarını, altyapı çalışmalarını, açılışları takvimlendirmelerini istiyoruz. Bir şekilde referanduma da hazırlanıyoruz." dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×