Bu haber kez okundu.

AK Parti'li eski Bakanlar Çankaya Köşkü'ne çıkıyor
Bugün Çankaya Köşkü'nde gerçekleşecek olan yemeğe AK Parti'den ihraç edilenler ve istifa edenler dışında tüm eski bakanlar davet edildi. AK Parti'nin 15 Ağustos'taki 15'inci kuruluş yıldönümü programına da tüm eski bakanlar ve kurucular davet edilmiş, katılım oldukça yüksek olmuştu. Benzer görüntü bu akşam Çankaya Köşkü'nde verilecek.

KİMLER KATILACAK?

Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilecek olan yemekli toplantıya AK Parti'den ihraç edilen ve istifa edenler çağırılmadı. Toplantıya; Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Eski Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ve Ömer Dinçer gibi isimlerin katılması bekleniyor.

NELER KONUŞULACAK?

Yemeğin gündem maddeleri arasında Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile mücadele ve Fırat Kalkanı Operasyonu olacak. Her iki konuda da eski bakanlara bilgi verilecek ve onların görüşleri alınacak. Başbakan Binali Yıldırım, eski bakanlardan FETÖ'yle mücadele için destek isteyecek. Bakanlıkları döneminde FETÖ ile bağlantıları tespit edilen isimlerin bildirilmesini talep edecek. Cerablus operasyonu da bu buluşmada tüm yönleriyle ele alınacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×