Bu haber kez okundu.

AK Parti MYK'da kimler var A Takım tam isim listesi

Ankara'da bugün yapılacak olan MYK toplantısı heyecanı yaşanıyor. Yeni seçilecek olan MYK listesinde kimler var? Cumhurbaşkanı'nın  A Takımında kimler olacak? Yeni MYK isim listesine göre kimler gelip yerlerine kimler gelecek.Yeni seçilecek olan MYK listesinde Ak Parti'nin yeni vizyonu olacak.Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan A Takımına kimleri seçecek, listede hangi isimler var? 

Cumhurbaşkanı Erdoğan Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) bugün saat 14.00'te Erdoğan başkanlığında toplanacak.Yapılacak olan MYK toplantısında kaç kişi değişecek merakla bekleniyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlık edeceği MYK toplantısında Başbakan Binali YILDIRIM ise Ak Parti grup başvekili olarak toplantıda yer alacak.Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MKYK üyeleri bu akşam da iftar yemeğinde de bir araya gelecek. 

İŞTE YENİ MYK

AK Parti’nin yeni sözcüsü Mahir Ünal MKYK toplantısı sonrasında açıklama yaptı. İşte AK Parti'nin yeni parti sözcüsü Mahir Ünal tarafından açıklanan MYK:

AK Parti Genel Başkan Vekili: Binali Yıldırım

Siyasi ve Hukuki İşler Genel Başkan Yardımcısı: Hayati Yazıcı

Teşkilat Genel Başkan Yardımcısı: Mustafa Ataş

Seçim İşleri Genel Başkan Yardımcısı: Ahmet Sorgun

Tanıtım ve Medya Genel Başkan Yardımcısı: Mahir Ünal

Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı: Mehmet Mehdi Eker

Sosyal Politikalar Genel Başkan Yardımcısı: Öznur Çalık

Yerel Yönetimler Genel Başkan Yardımcısı: Erol Kaya

Ekonomi İşleri Genel Başkan Yardımcısı: Cevdet Yılmaz

Sivil Toplum ve Halkla İlişkiler Başkanlığı Genel Başkan Yardımcısı: Fatih Şahin

Mali ve İdari İşler Genel Başkan Yardımcısı: Vedat Demiröz

Ar-Ge Genel Başkan Yardımcısı: Hamza Dağ

İnsan Hakları Genel Başkan Yardımcısı: Ravza Kavakçı Kan

Çevre Şehir ve Kültür Genel Başkan Yardımcısı: Çiğdem Karaaslan

AK Parti Genel Sekreteri: Abdülhamit Gül

AK Parti Sözcüsü: Mahir Ünal

MYK'DA HANGİ İSİMLER YER ALACAK?

Cumhurbaşkanı'nın tecrübeli isimlerin yanında yeni kabinede geçn isimlerede yer verileceğinin sinyali verilmişti.Peki yeni kabine değişikliği olacak mı ?Yeni kabinede kimler olacak? Kulislere yansıyan haberlere göre MYK'da 3-5 isim değişikliği, birkaç da görevler arasında kaydırma yapılacağı konuşuluyor. Bakanlar Kurulu'nda da değişiklik sayısının 5-8 ile sınırlı kalacağı belirtiliyor.

AK Parti MYK'ya girenlerin isimleri saat 14.00'daki toplantıdan sonra kamuoyu ile paylaşılacak. Tam isim listesi açıklandığında detaylarıyla abchaber.com'da olacak.

Yeni Kabine Değişikliği Ne Zaman Olacak Kimler Değişecek ?

Yeni Kabine Haberleri ; Son dakika haberi olarak ajanslara düşen habere göre AK Parti'deki MYK ve MKYK değişikliklerinin olacağını hatırlatan Kurtulmuş, kabine revizyonu sorusuna da yanıt verdi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kabine değişikliği için "Gerekirse Bakanlar Kurulu'nda da değişiklik yapılır." dedi.

AK PARTİ YENİ DÖNEMİ TAŞIMAYA HAZIR

Kurtulmuş Habertürk canlı yayınında şunları söyledi: 2019'a kadar 2 yıl süremiz var ama siyaset bu kadar vakit kullanmayı mümkün kılmaz. Uyum yasalarını çıkarmak, geçiş sürecinin gerektirdiği adımları atmak, bütün bunları götürecek olan da AK Parti kadrosu. Bu kongrenin en önemli amacı da bu. AK Parti yeni dönemi taşımaya hazırdır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kabine değişikliği ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Değişecek olan yeni kabinede görev alamayan bakanları MKYK listesine alacağı ve genel başkan yardımcısı yapacağı konuşuluyor. Yapılacak olan kabine değişikliğinde hangi bakanlar yerini koruyacak ? Kimler değişecek ? Tüm bu soruların cevabını Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada sinyaller verdi

"Kabine değişikliği teklifi hükümetindir. Dolayısıyla hükümetin tasarruf alanına ben Cumhurbaşkanı olarak giremem ama ileride ne olur, ne biter, onu da şu anda söylemek yanlış olur. Sağlıklı bir şekilde yürüyen bir hükümet yapısı var. Ekonomide yükseliş trendi içerisindeyiz. Her alanda da hükümetimizin başarısı, bu başarıyı değerlendirme, Sayın Başbakan'ın kendi tasarrufları her an olabilir. Bu tasarrufları Cumhurbaşkanı olarak da paylaşma imkanımız olacaktır. Buradaki yetki, Başbakan ve hükümete aittir. Bütün temennimiz ülkemizin geleceği için en hayırlı olay neyse, odur.  Sağlıklı bir şekilde yürüyen bir hükümet yapısı var. Ekonomide yükseliş trendi içerisindeyiz. Her alanda da hükümetimizin başarısı, bu başarıyı değerlendirme sayın Başbakan'ın kendi tasarrufunda her an olabilir. Bu tasarrufları Cumhurbaşkanı olarak da paylaşma imkanımız olacaktır."

Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan  Atatürk Havalimanı'nda yaptığı açıklamalardan satır başları şöyle ""Ziyaretim sırasında bu akşam Hindistan'ın ileri gelen firmalarının yönetim kurulu başkanları ile görüşmem olacak. Ekonomik ve ticari ilişkilerimizin yanı sıra, turizm, enerji, terörle mücadele alanlarında işbirliği alanlarını değerlendireceğiz.

24 Nisan'daki hain saldırıda 25 Hint görevlisi hayatını kaybetti. Hindistan'ın acısını çok iyi anlıyoruz. Masumları katleden şer odaklarını da bu ziyaret sırasında etraflıca ele alacağız.

Özellikle yazılım sektöründe Hindistan'ın yeri dünyada bellidir. Son 5 yılda bakan ve üstü seviyede gerçekleştirilen ziyaretlerin sayısı önceki 20 yılı aşmıştır."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×