Bu haber kez okundu.

Anayasa referandumu ne zaman yapılacak? Tarih verildi

AK Parti'li Hayati Yazıcı, anayasa referandumu tarihini açıkladı. Yazıcı, meclis'te bugün görüşülmeye başlanan teklifin genel kurulda kabul edilmesi halinde referandumun en erken Mart veya Nisan ayında yapılabileceğini açıkladı. Uzun zamandır Türkiye gündeminde olan, yeni Anayasa teklifi bugün itibarıyla TBMM Genel Kurulu'nda ele alınacak. Yaklaşık 10-15 gün sürmesi beklenen görüşmeler sonrası yapılacak oylama sonucunda, teklif kabul edilirse referanduma gidilecek.

Anayasa referandumu ne zaman yapılacak?

Anayasa referandumu tarihi ile ilgili ilk açıklama AK Parti Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı'dan geldi. Yazıcı, görüşmelerden sonra anayasa değişiklik teklifinin bu ay içerisinde kabul edilmesini beklediklerini ifade ettiği açıklamasında, referandumun en erken mart sonu ya da nisan ayı içerisinde gerçekleşeceğini belirtti.

Anayasa değişiklik teklifi üzerinden yapılan ''diktatörlük'' tartışmaları konusunda da bir açıklama yapan Yazıcı, ''Cumhurbaşkanımızın beşeri ilişkileri, haksızlık karşısında dik duruşuyla tebarüz etmiş kişiliğini dikkate aldığımızda, bu tür yaklaşımlar Türkiye siyaset kültürüne büyük bir yara. Böyle bir şeye AK Parti zaten alet, araç olmaz.'' açıklamasında bulundu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×