Bu haber kez okundu.

Atila Kaya MHP'den istifa etti nedenini kendisi açıkladı

MHP'de istifa depremi! MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya, partideki genel başkan yardımcılığı görevinden istifa ettiğini yaptığı yazılı açıklama ile duyurdu. Anayasa değişikliği oylamasında 'HAYIR' oyu vereceğini belirten Kaya, istifasının kendi kişisel tavrı olduğunu ve bunun ötesinde herhangi bir anlam yüklenmemesi gerektiğini vurguladı.

Atila Kaya'nın istifasının gerekçelerini açıkladığı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;

''Ülkemizin gündemine neden ve nasıl girdiği ile amacının ne olduğu halen belirsizliğini korumakta ve tartışılmakta olan kabul edilmesi halinde hükümet sistemini değiştirecek anayasa değişikliği teklifi Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli'nin tercihini ilan etmesinin ardından çalışma arkadaşlarından farklı tercihlerde bulunacak olanların da bu tercihlerini açıklamalarını ahlaki bir gereklilik haline getirmiştir. 

Bütün hayatım uğrunda mücadele ile geçen ve ödediğim bedelleri göğsümde şeref madalyası olarak taşıdığım ülkücülüğe olan inancım ve Türk milliyetçiliği anlayışım aklıma ve vicdanıma anayasa değişikliği teklifine hayır, dememi emrederken iki yüzlü davranmaktan da men etmektedir. Bu şartların bir gereği olarak halen yürütmekte olduğum Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa ediyorum. İstifama hiç kimse tarafından kişisel tavrım olmasının ötesinde bir anlam yüklenmemelidir. Saygılarımla.''

Atila Kaya istifası
MHP İstanbul Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Atila Kaya'nın istifası ile ilgili basın açıklaması

ATİLA KAYA KİMDİR?

4 Ocak 2017 Çarşamba günü MHP Genel Başkan Yardımcılığı görevini bırakan Atila Kaya, 15 Ağustos 1957 tarihinde Kars'ta dünyaya geldi. Rüstem Kaya ve Saadet Kaya'nın oğludur. Eğitimini Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Matematik Bölümü'nden mezun olarak tamamlamıştır.

Milliyetçi Hareket Partisi'ndeki siyasi hayatına 1997-2003 yılları arasında Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanlığı yaparak başlamıştır. Kaya aynı zamanda serbest ticaretle de uğraşmıştır. 21 Mart 2015'te yapılan 11. Olağan Genel Kurulu'nda Merkez Yönetim Kurulu üyesi seçilmiştir. Ardından da MYK toplantısında alınan kararla Başkanlık Divanı üyeliğine seçilmiş ve Sivil Toplum Kuruluşları'ndan sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilmiştir.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×