Bu haber kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım millete teşekkür edecek
Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz'dan sonra demokrasiye sahip çıkan milletine teşekkür edecek. Binali Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından Olağanüstü Hal'in (OHAL) bitmesiyle teşekkür mitinglerine hazırlanıyor. Ekim ayı içerisinde başlaması planlanan teşekkür mitinglerinin takvimi 81 ili kapsayacak.

İLK ZİYARET NİĞDE'YE

Demokrasiye sahip çıkan millete teşekkür turlarının ilk durağı Niğde seçildi. Başbakan Binali Yıldırım, kanlı darbe girişimi gecesi Özel Kuvvetler Komutanlığı'nda hain planın seyrini değiştiren Ömer Halisdemir'in memleketi Niğde'ye gidecek. 81 ili kapsayan teşekkür ziyaretleri, Halisdemir'in kabrini ziyaretle başlayacak.

Miting programının yoğunluğuna göre günde 2 ya da 3 il ziyaret edilebilecek. Başbakan Yıldırım, gittiği illerde 15 Temmuz'da vefat eden demokrasi şehitlerinin kabirlerini de ziyaret edecek. FETÖ'ye bağlı çalışan okul ve yurt gibi yerlere de demokrasi şehitlerinin isimleri verilecek. O yurtların açılışları da yine bu ziyaretler sırasında bizzat Başbakan tarafından yapılacak.

İL ZİYARETLERİNE CHP ve MHP DE DAVET EDİLECEK

Başbakan Binali Yıldırım'ın il mitinglerine, 7 Ağustos Yenikapı ruhu da yansıtılacak. Türkiye'nin tüm illerinde yapılacak teşekkür mitinglerine CHP ve MHP'li milletvekilleri ile il başkanları da davet edilecek. Mitinglerde partilerin simgeleri ve flamaları yerine sadece Türk bayrakları yer alacak.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×