Bu haber kez okundu.

Başbakan Yıldırım, İbadi’yle telefonda görüştü

Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar El İbadi’yle bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede başta DEAŞ ve PKK ile olmak üzere terörle mücadelede Irak ile yakın işbirliğine verilen önem vurgulandı.

Başbakanlık kaynaklarından edinilen bilgiye göre; Başbakan Binali Yıldırım, Irak Başbakanı Haydar El İbadi’yle bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Başbakan Yıldırım’ın 12 Kasım’da meydana gelen deprem felaketinde, geçtiğimiz günlerde Kerkük’te, 21 Kasım’da ise Tuzhurmatu’da meydana gelen terör eylemlerinde vefat eden Iraklı vatandaşlar için taziye dileklerini El İbadi’ye ilettiği belirtildi.

Görüşmede, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ndeki (IKBY) sözde referandum hakkında Irak Federal Yüksek Mahkemesinin aldığı karardan duyulan memnuniyet ifade edilirken, başta DEAŞ ve PKK ile olmak üzere terörle mücadelede Irak ile yakın işbirliğine verilen önem vurgulandı. Telefon görüşmesinde üst düzey diyalog ve temasların yoğun şekilde sürdürülmesi hususunda mutabık kalındığı açıklandı. Başbakan İbadi, Irak’ın toprak bütünlüğüne verilen daimi destek için teşekkür ettiği ve iki ülke ilişkilerinin bölgenin istikrarı için önemi vurgulandı.

(İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×