Bu haber kez okundu.

Başbakan Yıldırım’dan taşeron işçi açıklaması

Başbakan Binali Yıldırım, bugün yayımlanan KHK ile taşeron çalışanların devlette daimi işçi kadrosuna alındığını belirterek, "Yaklaşık olarak 900 bin çalışanımızın bu sorununu çözmüş olmaktan dolayı mutluyuz" dedi.

Başbakan Binali Yıldırım, Kilis Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında bugün yayımlanan KHK ile 900 bin taşeron çalışanın devlette daimi işçi kadrosuna alındığını hatırlatarak, yaklaşık 900 bin çalışanın bu sorununu çözmüş olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

2018 yılı bütçesinin cuma günü meclis genel kurulunda kabul edildiğini hatırlatan Yıldırım, yeni yılda devletin hizmetlerinin daha kaliteli şekilde yerine getirilmesi için kamuya 110 bin yeni personel alınacağını söyledi. Başbakan Yıldırım, alınacak personelin dağılımı ile ilgili ise, "Sağlık Bakanlığımıza 36 bin sağlık personeli alacağız. Milli Eğitim Bakanlığına 20 bin öğretmen ataması gerçekleştireceğiz. Adalet Bakanlığında da çeşitli hizmetlerde çalıştırmak üzere zabıt katibi, infaz koruma memuru gibi 15 bin personeli istihdam edeceğiz. Ayrıca köylerimizin eksik imam ihtiyacını karşılamak üzere Diyanet İşleri Başkanlığına 9 bin 500 kadro vereceğiz. Müezzin, imam, Kur’an öğreticisi olarak burada çalışacaklar. Gençlik ve Spor Bakanlığı her geçen yıl, her geçen ay yurt sayısını artırıyor. Kredi Yurtlar Kurumunun da ihtiyacı olan 10 bin 900 personelin 2018’de işe başlaması için gerekli çalışmayı başlatmış durumdayız. Üniversitelerimizde 4 bin, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2 bin ve üniversite hastanelerinde 7 bin yeni personel alınacak. Böylece bütün kurumlarımızda 110 bin yeni memur alımı gerçekleştirilecek. Böylece bakanlıklarda, devlet dairelerinde personel eksikliğinden dolayı işlerin aksaması diye bir sorun yaşanmayacak. Hayırlı uğurlu olsun. 2018 yılının huzur ve barışın tam olarak gerçekleşeceği bir yıl olması diliyorum” diye konuştu.

Başbakan Yıldırım, daha sonra Kilis Valiliğinden ayrıldı.

(Mehmet Ali Dağ/İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×