CHP ihraç kararı binlerce isim partiden kovuldu
Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi'ne sunulan MYK raporuyla oy çıkmayan sandıklara ilişkin çalışmalar hakkında üyelere bilgi verildi. Söz konusu raporda 1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde CHP'ye üye oldukları halde kendi partisine oy vermeyen kişilerin tespitinde çalışmaların sonuçlandığı ve partiden 3 bin 896 ismin ihraç edildiği öğrenildi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, çalışmalar başlamadan önce yaptığı bir açıklamada, ''Parti üyesi kimliğini hakkıyla taşımayan ve partisine oy vermeyen kişilerin derhal üyelikleri sonlandırılmalı'' ifadelerini kullanmıştı.

BİNLERCE CHP'LİYE İHRAÇ

ANKA haberine göre; oy vermediği tespit edilen isimleri üye oldukları il ve ilçe başkanlıklarına liste halinde iletildi. Araştırmalar neticesinde MYK'nın 19 Ekim 2016 tarihli toplantısında söz konusu kişilerin üyeliklerinin sonlandırılması için oy birliği ile karar alındı. Karar il ve ilçe başkanlıklarına bildirildi ve itiraz için 15 günlük süre tanındı. Sonrasında ise araştırma sonuçları göz önüne alınarak ilgili kişiler CHP üyeliğinden ihraç edildi.

CHP'den ihraç edilen veya üyelikten çıkarılan kişilerin isimleri henüz açıklanmadı.
 

Yusuf SEZER (yusuf.sezer@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×