Bu haber kez okundu.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, halk oylaması sonuçlarının netleşmesinin ardından basın toplantısı düzenledi. Bu sırada bir grup partili genel merkez önünde Kılıdaroğlu'nun 8. yenilgisini protesto etmek için toplandı ve 'Kemal İstifa' sloganları atarak CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesini istedi. O anlar bir partilinin cep telefonu kamerası ile görüntülendi.

CHP'liler referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından adeta kazan kaldırdı. Genel Başkanlığı süresince Türkiye'de yapılan 8 seçimde de yenilgiye uğrayan Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesine yönelik sesler dün akşam daha fazla çıktı. Türkiye'nin Anayasa Değişikliği referandumunda tercihini 'evet' ten yana kullanmasının ardından gözler bu seçimi de kaybeden Kılıçdaroğlu'na çevrildi. Yaptığı basın açıklaması ile halk oylaması sonuçlarının şaibeli olduğunu iddia eden Kemal Kılıçdaroğlu'nun istifa edip etmeyeceği ise merak konusu.

Halk oylaması sonuçlarından dolayı son derece kızgın olan CHP'liler, Kılıçdaroğlu'nun sonuçlara ilişkin yaptığı açıklama karşısında sakinleşmed. CHP Genel Başkanı'nı yuhalayan partililer 'Kemal İstifa' sloganları atarak Kılıçdaroğlu'nun partiden istifa etmesini istedi.

KILIÇDAROĞLU'NDAN İSTİFA YANITI

Referandum öncesi katıldığı bir programda Nazlı Çelik'in ''Evet çıkarsa istifa edecek misiniz" sorusuna "Neden istifa edelim. Bana birisi istifa etmemiz için gerekçe bildirecek. Şu gerekçeyle istifa edeceksiniz diyecek. Makul bir gerekçe olursa istifa ederiz tabii ki neden etmeyelim." diyerek yanıt veren Kılıçdaroğu, dün akşam yaptığı basın toplantısında gazetecilerin "istifa" konusundaki sorularına izin vermedi.

Anahtar Kelimeler:
Kemal Kılıçdaroğlu
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×