Öne Çıkanlar feto 19. Dönem POMEM sonuçları veli bilgilendirme sistemi ak parti Survivor 8 Haziran 2017

CHP'li Engin Altay açık açık tehdit etti: Ülkede iç savaş çıkar

Anayasa değişikliği teklifine ilişkin görüşmeler Meclis Genel Kurulu'nda devam ediyor. Dün yapılan görüşmelerde CHP Grup Başkanvekili Engin Altay'dan tehdit gibi açıklama geldi. Altay, ''İç savaş çıkar'' dedi.

CHP'li Engin Altay açık açık tehdit etti: Ülkede iç savaş çıkar

TBMM'de anayasa değişikliği ile ilgili görüşmeler devam ederken, hükümet adına söz alan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın konuşmasından sonra CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Engin Altay'dan tehdit dolu açıklamalar geldi.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ'ın ''Bizim yaptığımız Atatürk anayasalarına dönmektir. Biz Atatürk dönemine geri dönüyoruz'' açıklamasına yanıt veren CHP'li Engin Altay, anayasa değişikliğinin yapılması ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin gelmesi halinde ülkede iç savaş çıkacağını iddia etti.

Engin Altay tehditler savurduğu konuşmasında, ''Bir ülkede parti devleti inşa edilirse o ülkede iç savaş kaçınılmazdır. Ne söylediğimi bilerek söylüyorum." dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'da daha önce yaptığı bazı konuşmalarda benzer ifadeler kullanmış ve Cumhurbaşkanlığı sisteminin kan dökülmeden getirilemeyeceği tehdidinde bulunmuştu. 

CHP lideri Kemal Kılıçdaoğlu, ''Bizim kanımızı dökmeden bu sistemi getiremezsiniz'' sözleri nedeniyle çok konuşulmuştu.

Yusuf SEZER (yusuf.sezer@abchaber.com)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×