Bu haber kez okundu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu'na zırhlı araç gönderildi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu için son dakika zırhlı araç kararı verildi. Başbakan Binali Yıldırım'a kısa bir süre önce CHP Genel Başkanı'na suikast yapılacağı yönünde bilgi geldiği ve bunun üzerine Kılıçdaroğlu'nu bizzat telefonla arayarak bilgi verdiği öğrenilmişti.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, Başbakan Yıldırım'ın Perşembe günü kendilerine telefon açtığını belirttiği açıklamasında, ''Bir zırhlı araç önerisi oldu. Biz de kabul ettik'' dedi. Bingöl, Kemal Kılıçdaroğlu'na zırhlı aracın gönderildiğini ve araçla ilgili teknik bilgiler alındıktan sonra kullanılmaya başlayacağını belirtti.

DEVLET BAHÇELİ SUİKAST İDDİASINI DOĞRULADI

Kemal Kılıçdaroğlu'nun acil kodundaki ihbarlar üzerine zaman kaybedilmemesi için Başbakan tarafından derhal telefonla bilgilendirildiği belirtildi. Öte yandan MHP lideri bugünkü grup toplantısında suikast iddialarını doğruladı.

Ayrıca Devlet Bahçeli'ye kendisine de suikast ihbarı olup olmadığı sorusu üzerine ''Bizim bir bilgimiz yok. Bize bilge veren de olmamıştır. Basın yoluyla Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na yönelik suikast düşüncesinin yoğunlaştığına yönelik düşünceler söz konusudur. Bu tür suikastlarla kimseyi yıkamayacaklardır. Kemal Kılıçdaroğlu'nun da aynı şeyi yapacağına inanmaktayım. Koruma sayımız sabit, yeni bir talepte bulunmuyoruz. Bizim arabamızda bir zırh yoktur. Ben şahsen, ihtiyacımız olmadığını kendilerine salık verdim.'' diye cevap verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×