Bu haber kez okundu.

CHP'nin dolar iddiasına Bekir Bozdağ dekontla cevap verdi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM'de süren bütçe görüşmeleri sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Albaraka Türk Bankası'ndaki hesabında 200 bin dolar parası olduğunu öne sürerek, ''Acaba Cumhurbaşkanı bu parayı Türk Lirası ile bozdurur mu merak ediyorum'' diye sordu.

Bunun üzerine Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hemen harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğünü belirten Bozdağ, yanında getirdiği banka dekontunu meclis'te bulunan tüm CHP'lilere göstererek Kılıçdaroğlu'nun iddiasına adeta bir tokat gibi cevap verdi. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ise Bozdağ'ın gösterdiği dekontun kopyasını isteyerek işlemin ne zaman yapıldığını sordu. Bakan Bozdağ ise dekontu vermedi.

Meclis'teki CHP'li milletvekillerine Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın banka hesabı dekontunu gösteren Adalet Bakanı, iddia sahibinin bu iddiasını ispatlamakla mükellef olduğunu belirterek, ''biz iddianın aksini ispat ediyoruz. Bana hala dekontu ver diyor. Bak işte elimde dekont. Bunu bütün millete gösteriyorum. Allah sizi ikna etsin, ben ne diyeyim'' diyerek CHP'li Özgür Özel'e tepki gösterdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'li milletvekillerinin dolar iddiasını önce AK Parti Grup Başkanvekilleri çürüttü. CHP'lilere son yanıtı ise Adalet Bakanı Bekir Bozdağ verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×