Bu haber kez okundu.

CHP'liler halkı 'Hayır'a ikna etmek için kapı kapı gezecek

Anayasa referandumunda 'EVET' demeyeceklerin başında CHP geliyor. Cumhuriyet Halk Partisi milleti ikna etmek için daha önce hiç başvurmadığı yöntemleri denemeye hazırlanıyor. CHP kurmayları, saatlerce yaptıkları toplantılar sonrasında referandum için 'çok yeni' yöntem buldu. Ana muhalefet kapı kapı dolaşıp halkla buluşma kararı aldı.

CHP milleti ikna edecek en iyi yöntemi önceden beri bulmaya çalışıyordu. Bunun için yüzlerce kitap tarandı. Bugüne kadar denenen yöntemlerin hiçbiri CHP'nin istediği sonucu vermemişti. Milattan önce 150 yılına kadar gidildi. ''Ya yeni bir yol bulacağız ya da yeni bir yol açacağız'' diyen Hannibal'ın sözleri, CHP yönetimi için yol gösterici oldu.

CHP BU KEZ HALKLA BULUŞMAYI DENEYECEK

Cumhuriyet Halk Partisi kısaltmasındaki 'H'nin Hannibal'ı değil halkı temsil ettiğinin farkına vardı. Parti yönetimi en azından bu kez halka gitmenin yararlı olacağını düşündü. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ana muhalefet için çok yeni bir fikir ortaya attı ''Kapı kapı gezmeliyiz'' dedi.

Hatta CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisi için özgün sayılabilecek yöntemler de geliştirdi. Müftülere ve muhtarlara mektup gönderme kararı aldı. Bu son derece ilginç ve akıllara gelmeyen yöntem, vatandaşı endişelendirdi. 

''YA KILIÇDAROĞLU MEKTUP FATURASINI MİLLETE ÖDETİRSE''

Kılıçdaroğlu'nun mektup gönderme yöntemi vatandaşı endişelendirdi. Çünkü; en son CHP'li milletvekilinin 2 milyon liralık iletişim faturasını millet ödemişti. Bakalım CHP'nin daha önce denemediği ''kapı kapı gezerek halkı dinleme yöntemi'' işe yarayacak mı? Bu sorunun cevabını zaman gösterecek. (24 TV)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×