Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Barzani görüşmesinin detayları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani görüşmesinin detayları neler? Musul operasyonu başta olmak üzere Türkmen kenti Telafer'deki son durum, bölgedeki diğer siyasi ve askeri gelişmeler, Türkiye ve Irak Bölgesel Kürt Yönetimi arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler kabulde masaya yatırılacak olan gündem maddeleri arasında. 

Görüşmede Barzani'nin, Şii grupların, Kürt yönetimi kontrolündeki bölgelerden geçmelerine vurgu yapması bekleniyor. Aynı zamanda Musul operasyonuyla ilgili gidişat ve olası sonuçların da gündeme getirilmesi bekleniyor.

Aynı zamanda Başika dışında bir askeri üs kurulmasının da bu görüşmede ele alınacağı tahmin ediliyor. Suriye'deki kürtlerin de durumu bu görüşmede ele alınacak. Saat 13.50'de başlayan görüşme halen devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugünkü İstanbul programında sadece Barzani ile görüşme yer almıyor. Erdoğan, Mabeyn Köşkü'ndeki kabulden sonra Borsa İstanbul'a geçecek.

Cumhurbaşkanı Borsa İstanbul'da, İslam Kalkınma Bankası arasında imzalanacak stratejik işbirliği için düzenlenecek mutabakat zaptı törenine katılacak.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×