Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Twitter'dan açık açık uyardı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bu akşam saatlerinde Twitter hesabından vatandaşları uyardı. Erdoğan sosyal medya paylaşımında artan terör saldırılarına dikkat çekerek, teröristlerin amacının duygularımızı aklımızın önüne geçirmek ve bizi birbirimize düşürmek olduğunu kaydetti.

Mücadeleyi kaybettiğimiz takdirde, batılı ülkelerin 100 yıl önce başaramadığı Sevr tezgahının yeniden önümüzde getirileceğini dile getiren Erdoğan şu ifadeleri kullandı.

''Bugün Türkiye yeni bir istiklal mücadelesi içindedir. Bu mücadeleyi kazanırsak, 2023 hedeflerimize de ulaşacağız, 2053 ve 2071 vizyonlarımızı da şekillendireceğiz. Kaybedersek, 100 yıl önce başarılamayan bir Sevr tezgâhı, yeniden önümüze getirilecek. Ülkemize yönelik saldırıların asıl amacı muvazenemizi bozmaktır, duygularımızı aklımızın önüne geçirmektir, bizi birbirimize düşürmektir. Tüm vatandaşlarımızın, sorumluluk sahibi herkesin bu bilinçle meseleye yaklaşması; üslubunu, tavrını, sözünü ona göre belirlemesi gerekiyor. Bu topraklar üzerinde ayakta kalabilmemizin sırrı, tüm farklılıklarımıza rağmen ortak bir vatan ve millet bilinci inşa edebilmemizdir.''

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×