Bu haber kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yıl mesajı: Terörün başını ezeceğiz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yeni yıl mesajı video ve yazılı olarak Cumhurbaşkanlığı sitesinden yayınlandı. Erdoğan, yeniyıl mesajında 15 Temmuz darbe girişiminde Türkiye'yi işgal etmeye çalışan Fetullahçı Terör Örgütü ve diğer terör örgütleri ile ekonomiye vurgu yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yıla ilişkin yaptığı açıklamada, 2016 yılında sıkıntı ve üzüntü verici birçok olayın yaşandığını belirterek, ''2017 yılının ülkemize, bölgemize ve dünyaya güvenlik, huzur ve refah getirmesini temenni ediyorum'' ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacağını ve 2053 ile 2071 vizyonlarının da mutlaka hayata geçirileceğini aktardı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN YENİ YIL MESAJI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 2017 yılında terör örgütlerinin başının ezileceğini ve ekonominin de daha iyi olacağını ifade ettiği açıklamasında, 2016 yılının İstanbul Sultanahmet'teki canlı bomba saldırısıyla başladığını, Ankara, Gaziantep, Bursa, Diyarbakır ve Mardin'de yaşanan hadiseler nedeni ile bu yıl pek çok kanlı terör eylemine maruz kalındığını belirtti.

İstanbul Sultanahmet’teki canlı bomba saldırısıyla başlayan, Ankara’da, Gaziantep’te, Bursa’da, Diyarbakır’da, Mardin’de yaşanan hadiselerle süren bu dönemde, pek çok kanlı terör eylemine maruz kaldık.

''FETÖ'NÜN ÇİRKİN VE KANLI YÜZÜ 2016'DA ORTAYA ÇIKTI''

Erdoğan mesajında terör ve 15 Temmuz vurgusu yaparak, ''Sınırlarımız boyunca yaşanan DEAŞ ve PKK-PYD terör örgütlerinin saldırılarında, çok sayıda güvenlik görevlimiz ve vatandaşımız hayatını kaybetti. 15 Temmuz darbe girişimi ise, hiç şüphesiz, tarihimizin en alçak terör eylemi ve işgal girişimi olarak, sadece 2016’ya değil, Cumhuriyet dönemimize damgasını vurmuştur. Türkiye, 79 milyon insanıyla, darbe girişimi karşısında gösterdiği güçlü duruşla, bu felaketi, yeni bir dirilişe, yeni bir başlangıca çevirmeyi başarmıştır. Milletimiz o gece, ülkesini, bayrağını, ezanını, devletini, istiklalini ve istikbalini koruma konusunda gösterdiği kararlılıkla, içerideki ve dışarıdaki tüm ihanet odaklarına hak ettikleri cevabı vermiştir. FETÖ terör örgütü mensubu hainler tarafından acımazsızca katledilen şehitlerimiz, bu toprakları bir kez daha vatan kılmamızın sembolleri olarak kalbimizde ilelebet yaşayacaklardır. “Sizin hayır gördüklerinizde şer, şer gördüklerinizde hayır vardır” hakikatini, 15 Temmuz’un ardından hep birlikte bir kez daha yaşadık. Aldığımız tedbirlerle, devletimizi ve milletimizi adeta içeriden kuşatan terör örgütleri birer birer çözülmüş ve çökertilmiş, yıllarca milletimize zulmeden çeteler her yerde darmadağın edilmiştir. Kamuda yapılmakta olan büyük temizliğe ilave olarak, sivil toplum kuruluşlarından iş dünyasına kadar her alanda, bu kanser hücreleri adeta kazınıp atılmıştır, atılmaya devam etmektedir. Bu, uzun soluklu ve daima dikkatli olmamızı gerektiren bir mücadeledir. Milletimiz, bu musibetten kurtulma konusundaki kararlılığıyla, geleceğe güvenle bakmamız için ihtiyacımız olan iradeyi ortaya koymuştur. 2015, bölücü terör örgütünün gerçek yüzünün deşifre olduğu bir yıldı. 2016 da, FETÖ’nün çirkin ve kanlı yüzünün ortaya çıktığı bir yıl oldu.'' dedi.

''SINIRLARIMIZ TERÖR ÖRGÜTLERİNDEN TEMİZLENİYOR''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınırlarımızdaki terör tehditlerine yönelik, ''Aynı şekilde ülkemizin desteğiyle, Suriye'de, Cerablus'tan başlayıp, El Bab istikametine ilerleyen operasyon, DEAŞ'ın ve onun arkasındaki güçlerin yüzlerindeki maskenin inmesine vesile teşkil etti. Böylece sınırlarımız PYD, YPG, DEAŞ dahil tüm terör örgütlerinde temizlenmektedir'' ifadelerini kullandı.

''PARLAK BİR GELECEK BİZİ BEKLİYOR''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2016 yılında sadece Türkiye'nin değil bölgede ve tüm dünyada yeni bir döneme geçiş sancıları yaşandığını belirterek, ''Şayet bu geçiş sürecini güçlü bir şekilde atlatır, hedeflerimizden kopmadan yolumuza devam edebilirsek parlak bir gelecek bizi bekliyor. Bunun için birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize sımsıkı sahip çıkmak zorundayız. Biz, 'tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet' derken işte bunu kastediyoruz.'' dedi.

''TÜRKİYE BÜYÜME ORANINDA DÜNYANIN İLK SIRALARINDA''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2016'da pek çok badire atlatıldığı halde ekonominin gelişmesine yönelik adımların atılmaya devam edildiğini ve büyük projelerin hayata geçirildiğini söyledi. Erdoğan, "Yaşadığımız tüm badirelere rağmen, milletimizden aldığımız destekle yatırımlarımızı, büyük projelerimizi, ekonominin gelişmesine yönelik adımlarımızı kesintisiz sürdürüyoruz. 2016 yılında açılışlarını yaptığımız Osmangazi Köprüsü, Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Avrasya Tüneli, Ilgaz Tüneli, barajlar, elektrik santralleri, fabrikalar, alt ve üst yapı yatırımları, uzaya gönderdiğimiz uydumuz, hizmete aldığımız helikopterlerimiz gibi nice önemli başarının sevincini hep birlikte yaşadık. Bugün Türkiye büyüme oranı bakımında hala dünyada ilk sıralarda yer alıyor. Öyle tahmin ediyorum ki denk bütçeye doğru yürüyen bir Türkiye var. Geleceği ilişkin öngörülerde ülkemizin yeri orta gelir sınıfından, üst gelir grubuna geçmiş olarak tasavvur ediliyor. Sorunlarımızla birlikte kalkınmamızı, büyümemizi devam ettiriyor olabilmemiz, ülkemiz üzerine emelleri olan çevreleri daha da kızdırıyor, daha da köpürtüyor." dedi.

''2017'DE TERÖR ÖRGÜTLERİNİN BAŞINI EZECEĞİZ''

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeni yıl mesajının sonunda ise terör örgütleri ile mücadelenin tüm kararlılığıyla 2017 yılında da devam edeceğini ve ekonomi alanında büyük başarılara imza atılacağını belirttiği açıklamasında, "İnşallah 2017'de hem terör örgütlerinin başını ezeceğiz hem de çok daha büyük ekonomik başarılara imza atacağız. Yanımızda 80 milyon vatandaşımızın desteği, arkamızda yüz milyonlarca kardeşimizin duası olduğu sürece, Allah'ın izni ve inayetiyle bu ülkeyi ve bu milleti yolundan alıkoyacak hiçbir fani güç yoktur. Türkiye 2023 hedeflerine mutlaka ulaşacak. 2053 ve 2071 vizyonlarını mutlaka hayata geçirecektir. Rabbim yar ve yardımcımız olsun. Bu duygularla, vatanımız, bayrağımız ve istikbalimiz için bir gül gibi toprağa düşen aziz şehitlerimizi rahmetle, milletle yad ediyor, gazilerimize rabbimden özellikle şifalar diliyorum. Sınır boylarımızda, Başika'da, Cerablus'ta, El Bab'da insanımızın ve kardeşlerimizin emniyeti için görev yapan kahraman Mehmetçiklerimize Allah'tan muvaffakiyetler diliyorum. Bir kez daha 2017 yılının ülkemize, bölgemize ve dünyamıza güvenlik, huzur, mutluluk ve refah getirmesini temenni ediyorum" diye konuştu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×