Öne Çıkanlar feto Beşiktaş Fenerbahçe Maçının Hakemi survivor 17 mayıs bil bakalım 4 mayıs 1 mayıs kutlamaları polis müdahalesi

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Katar Açıklaması

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın: Katar'a yönelik yaptırım kararıyla alakalı gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Yapılan açıklamada "Katar'a yönelik yaptırım kararını üzüntüyle karşılıyoruz. Sorun müzakere yoluyla açılmalı" dedi.

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan Katar Açıklaması

Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın başlarını Suudi Arabistan ve Mısır'ın çektiği altı Arap ülkesinin, Katar ile diplomatik ilişkileri kesmesi üzerine yapılan bu yaptırım gündeme damgasını vurdu.Sadece Türkiye değil Arap Ülkeleri arasında alınan bu kararın alması dünya gündemine bomba gibi düştü. Cumhurbaşkanı Sözcüsü İbrahim Kalın, konuya ilişkin yaptığı açıkalamada ; " Bu gelişmeyi üzüntüyle karşılıyoruz" dedi

"BU GELİŞMELERİ ÜZÜNTÜYLE KARŞILIYORUZ"

Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın , gündeme damgasını vuran bu gelişmelerin üzüntüyle karşıladıklarını söylerken sözlerine şöyle devam etti . Kalın ; "Körfez İşbirliği Konseyinin bazı üyelerinin Katar ile diplomatik ilişkilerini kesme ve Katar'a yönelik bazı yaptırımlar uygulama kararı aldıkları öğrenilmiştir. Bu gelişmeyi üzüntüyle karşılıyoruz."

"MESELERİ MÜZAKERE , DİYALOG VE İLETİŞİM YOLUYLA ÇÖZMELERİ GEREKİR"

İbrahim Kalın devam eden bu gerilimin müzakere, diyalog ve iletişim yoluyla çözmeleri gerektiğini söyledi ve şöyle devam etti; "Bölgemizin barış ve istikrar arayışının sürdüğü, tüm bölge ülkelerinin bu ortak hedefler doğrultusunda gerekli adımları atmasına ihtiyaç duyulduğu bir dönemde, stratejik işbirliği içerisinde bulunduğumuz Körfez İşbirliği Konseyi üyelerinin kendi aralarındaki meseleleri müzakere, diyalog ve iletişim yoluyla çözmeleri gerekir."

Kaynak: Abchaber.com

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×