Bu haber kez okundu.

AK Parti 'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi kitapçığı' tanıtım videosu internet ortamında paylaşıldı. Yeni Anayasa sistemi tanıtım videoları AK Parti'nin sosyal medya hesaplarında yayınlandı.

Videoda, yeni hükümet sistemi ve Türkiye için faydaları 7 farklı başlıkta anlatılıyor. AK Parti Tanıtım ve Medya Başkanlığı tarafından hazırlanan 'Kararımız Evet' başlıklı Cumhurbaşkanlığı sistemi kitapçığının videolu anlatımındaki başlıklar şöyle; "Kalıcı siyasi istikrar", "Hızlı ve etkili yönetim", "Güçlü yasama, güçlü icraat", "Güvenli ve huzurlu Türkiye", "Güçlü Meclis, güçlü temsil", "Birlik ve uzlaşma" ve "Güçlü yönetim, güçlü Türkiye"

''HIZLI VE ETKİLİ YÖNETİM''

Bu bölümde, hızlı ve etkili yönetimin, ekonomik büyümenin, ülkedeki refah ve kalkınmanın garantisi olacağı vurgulanıyor. Yeni sistemde hızlı karar alan, icraatları ve reformları hızlı bir şekilde gerçekleştiren, etkin bir yönetim modelinin hayata geçirileceği belirtilirken, bürokrasinin azaltılarak büyümenin daha da hızlanacağının altı çiziliyor. 

''GÜVENLİ VE HUZURLU TÜRKİYE''

Güçlü hükümetin, huzur, güvenlik ve özgürlük teminatı olacağına vurgu yapılan bu bölümde, yeni sistemin terörle mücadeleye güç kazandıracağı, kurumsal yenilenme sayesinde güvenlik politikalarının daha etkin bir şekilde uygulamaya konulacağı ve terörün Türkiye gündeminde düşürüleceği belirtiliyor.

''GÜÇLÜ YÖNETİM, GÜÇLÜ TÜRKİYE''

Ak Parti'nin videolu anayasa tanıtımında Türkiye'nin hem kendi bölgesinde hem de küresel siyasette daha etkili bir konuma yükseleceği, bölgesel ve küresel barış ile istikrara katkı sağlayacağı, uluslararası sorunların çözümünde ülkenin söz sahibi olarak elinin güçleneceği, Türkiye'nin sorun çözen, güçlü bir ülke olarak bölgede etkinliğinin artacağı belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi videolu anlatım görüntülerinde, anayasa değişikliği paketi madde madde vatandaşlara aktarılıyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×