Bu haber kez okundu.

Deniz Baykal'ın peygamber açıklaması olay oldu

CHP Antalya Milletvekili ve eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın 'peygamberlere dil uzattığı' konuşması vatandaşlardan ve siyasetçilerden büyük tepki aldı. Partisinin Trabzon'daki toplantısında konuşan Baykal, Anayasa referandumunu eleştirirken hızını alamayarak skandal sözler sarf etti.

PEYGAMBERLİK SÖZÜ OLAY OLDU

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini eleştiren ve böyle bir sistemin bugüne kadar dünyada görülmediğini savunan Baykal konuşmasında, "Dünyada yok böyle bir uygulama. Türkiye’de niye olsun? Yani ben imkânsızlıkları siyaseten başarmış bir milletim. Gideceğim, ‘al sen beni yönet, istediğini yap’ diyeceğim. Olmaz böyle bir şey arkadaşlar. Beşer şaşar. Böyle bir yetkiyi peygambere versen peygamberi bozarsın. Olmaz, kimseye bu yetki verilmez, verilmemeli. Hele 15 yıllık yönetiminde hata üstüne hata yapmış ise, 15 yılda 15 tane büyük hatası varsa bu olmaz" dedi.

BAYKAL'IN PEYGAMBER SÖZLERİNE NUMAN KURTULMUŞ'TAN SERT TEPKİ

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Deniz Baykal'ın peygamberler ile ilgili sözlerine sert tepki gösterdi. Baykal'ın sözlerine açıklık getirip hatasını düzeltmesi gerektiğini söyleyen Kurtulmuş, ''Kabul edilemez bir sözdür. Doğrudan doğruya dinin siyasete alet edilmesidir. Doğrudan doğruya inançlarımızın maalesef tahfif edilmesidir. Bu ne akla ne vicdana ne irfana ne de Türkiye'deki halkımızın inançlarına uygun bir söz değildir. Zannediyorum Sayın Baykal bunu çok kısa bir sürede tashih edecektir. En hafif tabiriyle inançlarımızın küçük görülmesidir. Bunları inşallah kastetmemiştir.'' dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×