Bu haber kez okundu.

Devlet Bahçeli AP'nin 'Müzakere' kararına sert çıktı

Devlet Bahçeli, sosyal medyadan paylaştığı mesajlarda, ''Avrupa Parlamentosu Türkiye'nin Avrupa Birliği ile devam eden müzakerelerinin geçici olarak dondurulmasını tavsiye eden tasarıyı 'pişkince' kabul etti'' ifadesine yer verdi ve AB'ye yönelik sert eleştirilerde bulundu.

Bahçeli mesajlarında, ''Avrupa Parlamentosu terörizme yakasını kaptırdı. Türkiye'ye samimiyetsiz ve soğuk bakışını tescil ettirdi ve art niyetini tekrar gözler önüne serdi'' dedi.

Devlet Bahçeli AP kararına sert çıktı

Avrupa'da geçmişte yaşanan veba salgınına atıf yapan MHP lideri ''Avrupa, veba salgınından sonra ikinci kez büyük ve acınası bir hastalığa tutulmuştur. Bu vahim hastalık terör örgütlerinden bulaşmıştır'' diyerek AP'nin aldığı karara çok sert çıktı.

TÜRK KÖKENLİ PARLAMENTERLERE ÇAĞRI

Devlet Bahçeli, Avrupa ülkelerindeki Türk kökenli parlamenterlere de alınan karara karşı tepki göstermelerini ve bu karar itiraz etmeleri gerektiğini ifade ederek, ''Avrupa ülkelerinde görev yapan Türk kökenli 147 parlamenterin AP’nin kararına göstermeleri gereken tepkileri de önemli hal almıştır. Türkiye’nin haysiyetiyle oynamaya kalkışan, ülkemizi karalamaya yeltenen şarlatanlığa Türk kökenli parlamenterlerin itirazı olmalıdır. Ve bu itiraz hemen yapılmalıdır.'' dedi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×