Bu haber kez okundu.

Devlet Bahçeli 'Hayır' mı diyecek 'Evet' mi? MHP'den referandum açıklaması

MHP lideri Devlet Bahçeli 16 Nisan referandumu halkoylamasında 'HAYIR' mı diyecek? MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin Cumhurbaşkanlığı danışmanlarından Şükrü Karatepe'nin 'eyalet sistemi' açıklamalarına gösterdiği tepki kasıtlı olarak 'EVET' e karşı çıkan çevreler tarafından çarpıtıldı.

NTV canlı yayınında Nazlı Çelik'in referandum ve gündeme ilişkin sorularını yanıtlayan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Karatepe'nin 'eyalet' açıklamasına ilişkin, "Cumhurbaşkanı da bunu kabulleniyorsa, o zaman 2 gün içinde eyalet sistemine karşı olan Ülkücülerin kararı ne olacaktır?" diye sordu. Bu sözler üzerine sosyal medyada 'Devlet Bahçeli referandumda Hayır diyecek' yalanı ortaya atıldı. 

BAHÇELİ'NİN SÖZLERİ ÇARPITILDI

Bahçeli'nin söylediği sözleri farklı yöne çeken hayır cephesi MHP lideri 'hayır çağrısı yaptı' diyerek sosyal medyada büyük bir kandırma hareketi başlattı. Gündeme bir anda oturan bu iddia üzerinde MHP yönetimi Twitter'dan açıklama yaptı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli imzalı açıklamada, "Biz 16 Nisan'da millet için evet, devlet için evet, Türklüğün bekası için evet diyeceğiz. Hakkın hukukuk safında evet diye yağacağız" denildi.

İşte MHP'nin resmi Twitter hesabından yapılan o açıklama;

Anahtar Kelimeler:
ReferandumMhp
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×