Bu haber kez okundu.

Dışişleri'nden Almanya açıklaması: Bu samimiyetsiz yaklaşımı kınıyoruz!

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumu öncesinde Türk bakanların gurbetçilerle buluşmasına izin vermeyen Almanya'da, PKK yandaşları Nevruz kutlaması bahanesi ile gösteri yapmıştı. Alman hükümetinin görmezden gelerek ses çıkarmadığı miting, Almanların iki yüzlü tavrını bir kez daha ortaya koydu.

Terör örgütü PKK'nın gösteri yapmasına göz yuman Almanya'ya tepkiler gecikmedi. Türkiye Dışişleri Bakanlığı, Almanya'nın Frankfurt kentine PKK yandaşlarının miting yapmasına izin verilmesini ''samimiyetsiz yaklaşım'' ve ''çifte standart'' olarak niteledi. Bakanlık, Almanya için bir de kınama mesajı yayımladı.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Alman makamlarının terörist olarak ilan ettiği ve sembollerini yasakladığını duyurduğu, terör örgütü PKK'nın miting yapmasına izin vermesinin ibret verici bir hadise olduğunun altı çizildi.

Bakanlık açıklamasında şu ifadelere yer verildi;

No: 79, 18 Mart 2017, Frankfurt'ta (18 Mart) yapılan gösteri hk.

"Almanya’nın terörist ilan ettiği bir örgütün faaliyetine gözyumması ve yasakladığını duyurduğu sembollerle bayraklara ses çıkarmaması, terörle mücadele açısından son derece düşündürücüdür. Öte yandan, terör örgütünün ülkemizde yapılacak referandumla ilgili sloganların da atıldığı gösterisine izin verilirken, Türkiye’nin milletvekillerinin Türk toplumuyla buluşmalarına her türlü zorluğun çıkartılması, çifte standartın en vahim örneğini oluşturmaktadır. Bu samimiyetsiz yaklaşımı kınıyoruz. Tepkimiz Almanya’nın Ankara Büyükelçisine de iletilmiştir."

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×