Bu haber kez okundu.

Erdoğan'dan AB'ye sert sözler: Bana bak sınır kapılarını açarız!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'da düzenlenen KADEM Adalet ve Kadın Kongresi'nde, AP'nin Türkiye ile ilgili verdiği ''Avrupa Birliği müzakereleri dondurulsun'' kararına değindi. Erdoğan, Avrupa Parlamentosunda kabul edilen bu teklifle ilgili Batı'ya rest çekti. AP'ye ''tasarıya topunuz evet dese ne yazar'' diye seslenen Cumhurbaşkanı, ''daha ileriye giderseniz sınır kapılarını açarız'' dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Batı'ya seslendi. Avrupa Parlamentosu'nda kabul edilen skandal tasarıyı işte bu sözlerle eleştirdi.

''Türkiye, Avrupa Birliğine girsin mi girmesin mi? Atılan adım bu. Niye? Erdoğan doğru açıklamalar yapıyor. Toplanmışlar gelmişler biraraya 30-40 kişi verilen o bildiriye 'hayır' diyor, diğerleri 400-500 kişi 'evet' diyor. Topunuz evet dese ne yazar.''

''AYLAN BEBEĞİ SİZ ALMADINIZ''

İstanbul'da KADEM Adalet ve Kadın Kongresi vardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajlarını buradan verdi. Gündeminde Avrupa Parlamentosunda oylanan ve kabul edilen ''müzakereler geçici dondurulsun'' tasarısı vardı. Erdoğan'ın mesajları netti, sert konuştu. Erdoğan, ''hiçbir zaman siz insanlığa dürüst davranmadınız. İnsanlara doğru bakmadınız. Aylan bebekleri Akdeniz kıyılarında sahile vurduğu zaman oradan gidip siz almadınız. Ümran bebekleri siz almadınız. 3-3 buçuk milyon mülteciyi bu ülkede besleyen biziz. Verdiğiniz sözleri yerine getirmediniz. Kapıkule'ye 50 bin mülteci dayandığı zaman feryat ettiniz. Acaba Türkiye sınır kapılarını açarsa ne yaparız? demeye başladınız.'' dedi.

''SINIR KAPILARINI AÇARIZ''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sınır kapılarının açılmasından korkan Avrupa'ya, ''Bana bak daha ileri giderseniz bu sınır kapıları da açılır. Bunu da bilesiniz. Öyle kuru sıkı tehditlerden ne ben anlarım ne bu millet anlar. Bunu da böyle bilesiniz.'' dedi. Bu sözler salondakiler tarafından uzun süre ayakta alkışlandı. 

''KORKARSAK ECDADIMIZA MAHÇUP OLURUZ''

Birleşmiş Milletler'in reforme edilmesi gerektiğini de vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Korkup susarsak ecdadımıza da geleceğimize de mahçup oluruz'' dedi. Erdoğan sözlerine şöyle devam etti. ''Dünya beşten büyüktür. Bunu hep birlikte savunmamız lazım. Ama birilerinden de korkmamak lazım. Dünyadaki maalesef ülkeler 'acaba biz böyle birşey söylersek filanca ne der?, acaba şöyle konuşursak filanca ülke ne der?' Böyle düşündüğünüz zaman netice alamazsınız. Ömür boyu korku ile yaşamaktansa birgün adam gibi yaşa'' diyerek bu sözlerinde kadınları tenzih ettiğini ve ayırım yapmadığını da ifade etti.

''ZAVALLIYA BAK''

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupa Parlamentosunun skandal kararını yorumlayan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na da yüklendi. Cumhurbaşkanı, ''Ne yazık ki ülkemdeki ana muhalefet partisinin başındaki 'bu bir yaptırımdır, bunu bir başka yaptırımlar takip edecektir' diyerek tehdit ediyor. Zavallıya bak! 53 yıldır bu ülkeye Avrupa Birliği'nin kapısını açmayanlar yaptırım mı uyguluyor? Eğer yaptırım uyguluyorlarsa ne oldu, battık mı, bittik mi, çöktük mü? Dimdik durduk 14 senede Türkiye'yi aldığımız yerden nereye getirdiğimiz ortada. Bizi bu tür yaptırımlar falan Allah'ın izniyle çökertmez.'' sözleriyle Kılıçdaoğlu'nu eleştirdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×

banner1