Bu haber kez okundu.

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ Almanya'ya kaçtı mı?
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) dokunulmazlıklar yapılan oylamalar sonucunda kaldırılmıştı. Milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılmasından sonra sert bir açıklama yapan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, Atatürk Havalimanı'nda Almanya'ya giderken görüntülendi.

Basın mensuplarının dokunulmazlıkların kaldırılmasına ilişkin sorularını yanıtsız bırakan Yüksekdağ'ın gidişi, yaşanan gelişmelerin ardından acaba Figen Yüksekdağ kaçtı mı? sorusunu akıllara getirdi.

Gazetecilerin ''Almanya'ya neden gidiyorsunuz?'' sorusuna Yüksekdağ, sadece tek bir cümle ile cevap verdi. Yüksekdağ, ''Programım için gidiyorum'' dedi. HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ saat 11.55’te Atatürk Havalimanı'ndan kalkan uçakla Almanya’ya gitti.

HDP'Lİ İKİ VEKİLİN KAÇTIĞI İDDİA EDİLMİŞTİ

Geçen günlerde Rudaw isimli internet sitesinde, HDP milletvekili Faysal Sarıyıldız ile Tuğba Hezer'in dokunulmazlıkların kaldırılması itmaline karşı Türkiye'den kaçtıkları iddiası gündeme gelmişti.

FİGEN YÜKSEKDAĞ BU DEFA SIRTINI ALMANYA'YA MI DAYAYACAK?

HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ'ın sarf ettiği ''Biz sırtımızı YPJ'ye, YPG'ye ve PYD'ye yaslıyoruz.'' sözü büyük tepki çekmişti. Yüksekdağ'ın Almanya'ya gitmesi üzerine bizim aklımıza da acaba ''Figen Yüksekdağ sırtını Almanya'ya mı dayayacak?'' sorusu geldi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Avatar
cveneburi 4 yıl önce

kacti kaltk efendilerinin yanina