Bu haber kez okundu.

HDP Meclis'ten çekildi ama maaşları kesintisiz yatırılacak!
Terör operasyonları kapsamında gözaltına alındıktan sonra mahkeme, HDP Eş Başkanları Figen Yüksekdağ ve Selahattin Demirtaş'ın da aralarında bulunduğu 9 HDP'li milletvekilinin tutuklanmasına karar vermişti. Bunun üzerine HDP'nin gözaltına alınmayan vekillerinin TBMM çalışmalarına katılıp katılmayacağı merak ediliyordu. HDP grubu bugün toplandığı Diyarbakır'da konuyla ilgili kararını açıkladı. Parti grubu meclis çalışmalarına katılmayacaklarını açıkladı.

MECLİS FAALİYETLERİNİ DURDURMA KARARI

Diyarbakır'da konuşan HDP sözcüsü Ayhan Bilgen, ''Yasama organındaki faaliyetlerimizi durdurma kararı verdik.'' dedi. HDP'li Hüda Kaya iki gün önce yaptığı açıklamasında ''Bizim parti organlarımızın bu şekilde meclisten çekilmesi söz konusu değildir. Halkımızdan aldığımız emaneti sonuna kadar yerine getirmeye devam edeceğiz.'' demişti.

HDP'LİLER MAAŞLARINI ALACAK

Tutuklamalara tepki bahanesiyle bu kararı alan HDP, milletvekili maaşlarını ise eksiksiz alacak. HDP milletvekillerinin maaşlarını propaganda faaliyetlerine devam etmek için kullanacağı belirtiliyor.

KANDİL'DEN EMİR GELDİ İDDİASI

HDP bu kararıyla terör örgütü PKK'nın partisi olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Önceki açıklamalarda 'meclisten çekilmeyeceğiz' diyen partililer iddiaya göre Kandil'den aldıkları emir üzerine meclis çalışmalarına katılmayacaklarını açıkladılar.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×