Bu haber kez okundu.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elindeki anket sonuçları

Cumhurbaşkanı Erdoğan halk oylaması anketleri hakkında değerlendirmede bulundu. Tüm araştırma şirketlerinden kendilerine iletilen anket sonuçlarında olumsuz oranların olmadığını söyleyen Erdoğan, ''hepsi evet istikametinde'' diyerek anket sonuçlarıyla ilgili ilk kez konuştu.

ANKET SONUÇLARINI İLK KEZ AÇIKLADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16 Nisan Anayasa Değişikliği referandumu için yapılan anketlerin sonuçları hakkında konuştu. Erdoğan, "Şu an itibarıyla tüm araştırma gruplarından bize gelenler, hepsi de hemen hemen olumsuzu hiç yok, hepsi 'evet' istikametinde. Ama bakıyorsunuz aralarında birer, ikişer, üçer puan var. Bunların içerisinde açık ara olanlar da var. Pazar günü öyle zannediyorum ki, çok çok farklı bir netice de 'evet' lehinde gelebilir. 'Evet' lehinde çıkacak olan bu netice, milli iradenin bu yeni yönetim sistemini ne denli benimsediğini de ortaya koyacaktır. Oran, 55'in altında gösterenler de var, 55-60 aralığında gösterenler de var." açıklamasında bulundu.

AVRUPA BİRLİĞİ İLE İLİŞKİLER

Referandum sürecinde AB'nin Türkiye'ye karşı tavrı günlerce konuşuldu. Evet çıkmaması için elinden gelen her türlü yaptırımı ve kara propaganda çalışmasını yürüten Avrupa Birliği ilişkilerine de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, AB'nin tutumunun referandumdan sonra ele alınacağını vurgulayarak, "Pazardan sonra Sayın Başbakanla, hükümetimizle oturup konuşacağız bunları. Çünkü Avrupa Birliği'nin 54 senedir bize çektirdiği çile yeter. 54 sene, böyle bir ülke yok. Hiçbir ülkeye bunlar böyle çile çektirmediler. Türkiye herhalde bunların şamar oğlanı değil, herkes haddini bilecek." dedi.

Anahtar Kelimeler:
Referandum
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×