Bu haber kez okundu.

“Kalbimiz Afrin için atıyor”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kalbimiz Afrin için atıyor. Afrin’de askerlerimiz var. Onların başımın üstünde yeri var" dedi.

İstanbul Anadolu yakasında tapu dağıtım törenine katılan CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, konuşmasında adalet vurgusu yaptı. Adalet için 732 kilometreyi yürüdüğünü söyleyen Kılıçdaroğlu, "Benim çok şükür derdim yok ama bu ülkede kim adalet istiyorsa görüşü ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun sözüm söz bu can onun yanında olacaktır. Huzur içinde yaşamak istiyoruz. Kavga ve gerginlik istemiyoruz. Her evde barış olsun istiyoruz. Geriyorlar ortamı. Biz gerginlikten yana değiliz. Biz kendi ülkemizde birlikte 80 milyon huzur içinde yaşamak istiyoruz" diye konuştu.

Afrin’de düzenlenen ’Zeytin Dalı Harekatı’na da değinen Kılıçdaroğlu, "Kalbimiz Afrin için atıyor. Afrin’de askerlerimiz var. Onların başımın üstünde yeri var. Onlar mücadele ediyorlar eksi 35 derecede. Biz kendi ülkemizde huzur içinde yaşayalım diye terör örgütleri ile mücadele ediyorlar. Terörden büyük acı çeken ülkenin vatandaşları olarak kendi ülkemizde ve hiçbir ülkede terör istemiyoruz. Orta Doğu’nun kan gölüne dönmesini istemiyoruz" şeklinde konuştu.

(İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×