Bu haber kez okundu.

Kılıçdaroğlu'ndan hükümete 'terör' suçlaması

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Binali Yıldırım'ın ''Terör örgütlerine arka çıkmayın'' çağrısına sert bir açıklama ile cevap verdi. Kılıçdaroğlu, teröre karşı hükümeti suçladı.

Kılıçdaroğlu, Twitter'dan paylaştığı mesajında ''FETÖ'yü bu milletin başına siz bela ettiniz'' şeklinde çok tartışılacak ifadeler kullandı. Başbakan Yıldırım'a sosyal medya üzerinden cevap vermeyi tercih eden CHP lideri, terör örgütlerini milletin başına hükümetin bela ettiğini söyleyecek kadar siyaset çizgisinden uzaklaştı.

Kılıçdaroğlu’nun Twitter’dan paylaştığı mesajlar şöyle:

- IŞİD militanlarını Türkiye’de tedavi ettirdiniz. IŞİD'e Türkiye’den katılımlara göz yumdunuz. IŞİD’i bu milletin başına siz bela ettiniz!
- FETÖ’yü besleyip, büyüttünüz. FETÖ’ye ne istediyse verdiniz, devleti teslim ettiniz. FETÖ’yü bu milletin başına siz bela ettiniz!
- Habur'da PKK'nın ayağına hakimleri siz götürdünüz. PKK şehirleri bombayla doldururken Valilere "operasyon yapmayın" talimatını siz verdiniz!
- ”PKK terör örgütü değildir” diyen, şehitlerimiz için “Kelle” diyen siz değil misiniz? Sizin de PKK'nın da ortak noktası bize saldırmanız.
- Başbakan’a soruyorum; “Türkiye’nin bölünme riski var” diyorsunuz. Bu ülkeyi 14 yıldır kim yönetiyor? Türkiye’yi bu noktaya kim getirdi?
- Geçen 14 yıl sonunda siz Türkiye’yi bölmekten söz ediyorsunuz; biz birlikten, beraberlikten ve Türkiye'yi bütünleştirmekten söz ediyoruz.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×