Bu haber kez okundu.

Meclis'te bu hafta neler görüşülecek?
Ankara'da gündem 15 Temmuz darbe girişimi. Mecliste, FETÖ darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz tarihi için önemli bir düzenlemeye imza atılacak. 15 Temmuz'un 'Demokrasi ve Özgürlükler Günü' ve 'Resmi Tatil' ilan edilmesine dair kanun teklifi, genel kurulda ele alınacak. Ankara'nın Kazan İlçesi'nin adının 'KahramanKazan' olarak değiştirilmesi de Meclis'te görüşülecek konular arasında yer alıyor.

DARBE KOMİSYONU KİMLERİ DİNLEYECEK?

15 Temmuz darbe girişimini araştıran komisyon önemli isimlerin bilgisine başvurmayı sürdürecek. Genelkurmay eski başkanları Yaşar Büyükanıt, Işık Koşaner, Necdet Özer, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eniştesi Ziya İlgen, Rusya Devlet Başkanı Putin'in danışmanı Alexander Dugin, eski MİT müsteşarı Emre Taner, Diyanet İşleri Eski Başkanı Ali Bardakoğlu gibi bir çok önemli isim komisyon tarafından dinlenecek.

BİLİRKİŞİLİK YASASI DA GÜNDEMDE

Bilirkişilik Yasa Tasarısı da meclisin gündem başlıkları arasında yer alacak. Düzenleme ile genel bilgi, tecrübeyle ya da hakimlik mesleğinin getirdiği hukuki bilgiyle çözümlenmesi mümkün olan konularda bilirkişiye başvurulacak. Gerçeğe aykırı bilirkişilik yapanlara 3 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası verilecek.

BÜTÇE MARATONU BAŞLIYOR

Meclise sevk edilen 2017 yılı bütçesi için takvim de bu hafta başlayacak. Maliye Bakanı Naci Ağbal, 25 Ekim Salı günü Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bütçe sunumu yapacak.

Kaynak: 24 TV
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×