Bu haber kez okundu.

Meclis'teki tadilat yeni yasama yılına yetiştirilecek
TBMM, 15 Temmuz gecesi F-16 savaş uçaklarıyla bombalandı. Başta Başbakan Binali Yıldırım'ın makam odası olmak üzere mecliste çok büyük hasar meydana geldi. Meclisin tatile girmesiyle birlikte tadilat ve tamirat süreci de başladı. Önce muhalefet kulesi yıkıldı. Şeref holü ve İstiklal kulesine iskeleler kuruldu. Bu bölgedeki büyük avizeler tek tek söküldü. Kapıları zarar gören mermer zeminlerin aslına uygun olarak tadilatına başlandı. En çok zarar gören havalandırma sistemi de gözden geçirildi. 

''DEMOKRASİ YOLU'' MÜZE OLUYOR

Başbakan Binali Yıldırım'ın makam odasının yer aldığı 'Demokrasi Yolu'na ilişkin çalışmalarsa, meclis açıldıktan sonra da devam edecek. Bu arada Çekya yapımı kristal avizeler için Çekya Büyükelçiliği harekete geçti. Çekya'nın Ankara Büyükelçisi Pavel Kafka, meclise gelerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden bilgi aldı.

YENİ YASAMA YILI 1 EKİM'DE BAŞLIYOR

Yeni yasama yılının açılışını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak. Erdoğan, gerçekleştirilecek olan açılış töreninde genel kurula hitap edecek.

Meclisin ilk gündem maddesinin konusu ise 2 Ekim'de süresi dolan Irak ve Suriye tezkeresi. Görüşmelerde tezkere süresinin 1 yıl daha uzatılması karara bağlanacak. Meclisin açılışı nedeniyle Meclis Başkanı İsmail Kahraman da açılış günü resepsiyon verecek.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×