Meral Akşener oy birliğiyle MHP'den ihraç edildi

15 Temmuz darbe girişimi öncesi MHP'de muhalefet rüzgarı estiren isimlerden birisi de Meral Akşener'di. Milliyetçi Hareket Partisi Disiplin Kurulu Akşener'le ilgili son kararını verdi. Akşener oy birliğiyle ihraç edildi. Yargıya başvuru hakkının bulunduğu belirtilen Akşener için yargı incelemesinin ancak usül açısından yapılabileği öğrenildi.

MHP Merkez Disiplin Kurulu Merak Akşener'le ilgili bilgi, iddia ve belgeleri inceledi. Değerlendirmeler yapıldı ve parti tüzüğüne aykırı hareket ettiği belirlenen Akşener'in disiplin kurulu üyelerinin görüş birliğiyle partiyle olan ilişkisi kesildi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, FETÖ'nün MHP'yi ele geçirmeye çalıştığını ve Meral Akşener'in bu girişimde rol aldığını öne sürmüştü. Çağrı heyeti üyeleri olarak bilinen Ayhan Erel, Ali Sağar ve Mehmet Bilgiç hakkındaki incelemelerin de sürdürüldüğü öğrenildi.

Akşener eski bir açıklamasında siyasi kariyeriyle ilgili olarak ''Ya partinin Genel Başkanı olup Başbakan olurum ya da evimde oturup babaannelik yaparım'' demişti.

Kararla ilgili olarak MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada Akşener'in ''Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü’nün 11., 79. ve 81. maddeleri uyarınca tedbirli olarak kesin çıkarma cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.'' ifadesi yer aldı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×