Bu haber kez okundu.

MHP Kurultayı ne zaman? Olağanüstü Kongre tarihi belli oldu!
Kayyum, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) kurultay tarihini 15 Mayıs olarak açıkladı. MHP Genel Merkezi, mahkemenin kararını temyiz ederek, kurultay tarihini de 2018'de olacağını ifade etmişti.

MHP Çağrı Heyeti Üyeleri Ayhan Erel, Mehmet Bilgiç ve Ali Sağır'ın yaklaşık 10 saat süren toplantılarının ardından aldıkları Kurultay kararına ilişkin yazılı açıklama yapıldı.

Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin 8 Nisan'daki ilamı gereğince, MHP'nin olağanüstü kongreye çağrılmasıyla ilgili kendilerine yetki verildiğini ifade eden heyet üyelerinin yazılı açıklamasında; "Söz konusu kararın verdiği yetki ile MHP Parti Tüzüğü'nün ilgili hükümleri gereği olağanüstü büyük kongrenin yerine getirilmesi amacıyla gerekli iş ve işlemler başlatılmıştır. Süreç, Çağrı Heyeti sıfatıyla tarafımızca yürütülecek olup, ilk olağanüstü toplantının 15 Mayıs 2016 tarihi saat 10.00'da, gerekli çoğunluğun sağlanamaması halinde ise ikinci olağanüstü genel kurul toplantısının aynı yerde ve saat 10.00'da, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılacağı hususunda karar alınmıştır." ifadelerine yer verildi.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×