Bu haber kez okundu.

Sabih Kanadoğlu referandum için bakın ne dedi?

367 Sabih olarak bir dönem Türkiye siyasetinde adından sıkça söz edilen eski Başsavcı Sabih Kanadoğlu, gündem 16 Nisan 2017 referandumu olunca yeniden ortaya çıktı. Halk TV'de yayınlanan bir programa konuk olan Kanadoğlu, ''Cumhurbaşkanlığı Sistemi'' halk oylaması çalışmalarında devlet imkanlarının kullanıldığını ileri sürerek yapılacak seçimin meşru olmayacağını söyledi.

CUMHURBAŞKANI TARAFSIZ OLMALI

Referanduma ilişkin çalışmaların adil ve eşit bir ortamda yürütülmediğini öne süren Kanadoğlu, ''Devletin bütün gücü 'EVET'in peşinde'' dedi.

Sözlerine Cumhurbaşkanının tarafsız olması gerektiğini söyleyerek devam eden eski Başsavcı, ''devletin aslında konuşmamaları lazım gelen kişiler kim bunlar tarafsız olduğu anayasada şuan yazılı olan ve bunun üzerine namus ve şerefi üzerine yemin etmiş olan bir sayın cumhurbaşkanı onun yanında devlet memuru sıfatıyla gerekli bir şekilde konuşmaması lazım gelen valisinden, rektöründen, imamına kadar bir ordu ve havuz medyasından tutun, onun üzerindeki baskıları düşünün, 'hayır' diyeceklerin terörist diye adlandırıldığı bir ülke...'' açıklamasında bulundu.

Bu koşullarda yapılacak seçimlerin dürüst, adil ve eşit şartlarda yapıldığını kimsenin iddia edemeyeceğini savunan Kanadoğlu, ''Böyle seçim olur mu?'' diyerek yeni bir tartışmanın da fitilini ateşlemiş oldu.

Sabih Kanadoğlu Halk TV açıklaması

ALT YAZIDAKİ SKANDAL İFADE

Sunucunun, Kanadoğlu'na sorduğu bir soru sırasında ekrana yansıyan alt yazıdaki ''Tek adam referandumuna doğru. Evet çıkarsa Türkiye'yi hangi tehlikeler bekliyor?'' ifadeleri ise ayrı bir skandal konusu oldu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×