Bu haber kez okundu.

Son dakika : AK Parti Yeni MKYK listesi açıklandı AK Parti MKYK üyeleri kimler ?

21 Mayıs Ak Parti 3. Olağanüstü Genel Kurulu'nda yeniden genel başkan seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yeniden uzun bir aradan sonra genel başkan seçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Şuan canlı olarak konuşuyor.Peki 21 Mayıs pazar günü itibariyle AK Parti MKYK ve MYK listeleri açıklandı. Peki yeni dönemde hangi isimler yer aldı? MYK ve MKYK nedir? MKYK kimlerden oluşuyor? MYK üyeleri kimler? MKYK üyeleri arasında yeni isimler var .Bu isimler kimler ? 

Merkez Karar Yönetim ve Kurulu, AK Parti'nin en yüksek karar organıdır. Üöüncü Olağanüstü Kongresi'ni yapan AK Parti Kongresi'nde MKYK listesi de açıklandı. İşte 2017 yılı itibariyle AK Parti MKYK listesine giren yeni isimler haberimizde.

YENİ MKYK LİSTESİ AÇIKLANDI PEKİ MKYK NEDİR?

Ak Parti'nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu'dur. 50 kişiden oluşan MKYK üyeleri kongre delegeleri tarafından seçiliyor.Genel Başkan yakın çalışma arkadaşlarını bu MKYK üyeleri arasından belirliyor. MYK üyeleri parti yönetimini oluşturuyor. MKYK'ya seçilenler bakan olur ya da başka görevlere atanırsa üyelikleri devam ediyor ancak MYK üyesi olamıyorlar.

MYK NEDİR?

AK Parti'nin 50 kişilik Merkez Karar Yönetim Kurulu içinden Genel Başkan yakın çalışma arkadaşlarını belirliyor ve parti yönetimi bu isimlerden oluşuyor. Grup Başkanvekillieri ile kadın, gençlik kolları başkanları da MYK'nın doğal üyeleri arasında yer alıyor. 

AK PARTİ YENİ MKYK LİSTESİ 2017

 AK Parti'de A takımının belli olduğu belirtiliyor. İşte yeni MKYK listesi

Binali Yıldırım, Abdülhamit Gül, Ahmet Sorgun, Ali Aydınlıoğlu, Asuman Erdoğan, Bekir Bozdağ, Berat Albayrak, Burhan Kuzu, Bülent Karakuş, Cahit Özkan, Cevdet Yılmaz, Çiğdem Karaaslan, Efkan Ala, Erol Kaya, Ethem Sancak, Fatih Şahin, Fevzi Şanverdi, Hacı Ahmet Özdemir, Hamza Dağ, Harun Karacan, H. Kübra Öztürk, Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İsa Sinan Göktaş, E. Emrah Karayel, Jülide Sarıeloğlu, Mahir Ünal, Markar Esayan, Mehmet Emin Yılmaz, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Muş, Murat Baybatur, Mustafa Ataş, Mustafa Köse, Mustafa Savaş, Mustafa Şentop, Mustafa Yel, Nurettin Canikli, Öznur Çalık, Ravza Kavakçı Kan, Recep Uncuoğlu, Rumeysa Kadak, Süleyman Soylu, Tamer Dağlı, Vedat Demiröz, Yasemin Atasever, Zeki Aygün, Zelkif Kazdal, Zeyid Aslan, Zeynep Alkış

AK PARTİ'DE ERDOĞAN DÖNEMİ RESMEN BAŞLADI

AK Parti'nin 3. Olağanüstü Büyük Kongresi  başladı. Kongre için partililer sabahın erken saatlerinden itibaren Ankara Arena spor Salonu'nu doldurdu. 27 Ağustos 2014 tarihinde 1. Olağanüstü Büyük Kongresi ile görevini Ahmet Davutoğlu’na devreden Cumhurbaşkanı Erdoğan, 998 gün sonra yeniden “aşkım, sevdam” dediği partisinin başına geçiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nde, bin  370 delegenin imzasıyla Genel Başkanlığa tek aday gösterildi.

"YENİ ATILIM DÖNEMİ"

AK Parti'de bu değişiklikten sonra asıl dönüşüm başlayacak. Parti kadroları ve teşkilatlarında değişiklikler yapılacak. Bu değişimin izleri kongreden sonra hissedilecek ve adeta yeni bir atılım başlayacak. AK Parti 3. Olağanüstü Büyük Kongresi'nin duyurusu da bu değişime uygun olarak, AK Parti'nin resmi internet sitesinden "Yeni Atılım Dönemi" başlığı ile yapıldı.

YENİ ATILIM DÖNEMİNDEKİ YENİLİKLER NELER 

Yeni yapılacak olan kongre öncesi Ak Parti sıralarında heyecan dorukta. Peki Yeni Atılım Dönemi hem Türkiye için hem de Ak Parti için ne yenilikler getirecek 21 Mayıs'tan sonra belli olacak

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×