Bu haber kez okundu.

Türkiye'nin gündemi 'erken seçim' oldu! AKP, CHP ve İYİ parti'den peş peşe flaş açıklamalar...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin açıklamalarıyla, Türkiye'nin gündemi bir anda erken seçim oldu. Devlet Bahçeli'nin grup toplantısındaki "erken seçim olsun" çıkışına, AK Parti "değerlendirilir" CHP "hazırız", İYİ Parti de "mutlu olduk, hayırlı olsun" yanıtları verdi.

Trükiye bir anda "erkem seçimi" konuşur hale geldi. Milliyetçi Hareket Prtisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin, Partisinin grup toplantısında yaptığı "9 Kasım 2019 çok geç, 26 Ağustos 2018'de erken seçim yapılsın" çağrısı kulislere bomda gibi düştü.

AKP'li Bozdağ:" Yetkili kurullarda değerlendirilir"

Devlet Bahçeli'nin çağrısına ilk yanıt AK Parti'den geldi. Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ gazetecilerin sorularına, "Ben de sizinle birlikte öğrendim. Perde arkasını bilmiyorum. Yetkili kurullarımızda değerlendirilir. Ondan sonra açıklama yapılır." şeklinde yanıt verdi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise "Yetkili kurullarda değerlendirilir" açıklamasında bulundu.

CHP'li Tezcan: "Erken seçime hazırız"

"Erken seçim" açıklamasına CHP'den yanıt geldi. CHP Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan, konuya ilişkin açıklamasında, her zaman seçime hzır olduklarını belirterek, "Türkiye'nin içine sokulduğu tek adam rejiminden kurtuluş yolu seçimdir. Bu sefer seçm kararını tek adam koalisyonunun sözcücü verdi." dedi. Hükümet Szöcüsünün belli olduğunu ve bu kişinin Bekir Bozdağ olduğunu dile getiren Tezcan, "AKP Sözcüsü de belli Mahir Ünal ve tek adam koalisyonunun sözcüsü de Devlet Bahçeli'dir." ifadelerini kullandı.

İYİ Parti'li Türkkan: "Mutlu olduk, hayırlı olsun"

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcı Lütfü Türkkan da, Devlet Bahçeli'nin erken seçim çıkışına yanıt verdi. Türkkan, erken seçim senaryosunun bugüne kadar AKP dışında geliştiğini belirterek, "Nitekim erken seçimi de iktidarın küçük ortağı açıkladı. Erken seçim bu iktidarın hezimetinin daha erken olmasının önünü açacaktır. Türk milletinin mevcut iktidardan kurtulmasını sağlayacaktır. Milletimize hayırlı olsun. İYİ Parti olarak bizi mutlu etmiştir. açıklamsında bulundu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×