Bu haber kez okundu.

"Ümmetin ümidi Türkiye’nin güçlü olmasını istemiyorlar"

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, "İslam ümmetinin ümidi olan hatta bütün mazlumların gözünün içine baktığı Türkiye’nin güçlü olmasını istemiyorlar. Onun için PKK’yı, DAEŞ’i, FETÖ’yü başımıza bela ediyorlar" dedi.

Bir dizi ziyarette bulunmak üzere Kastamonu’ya gelen Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Kurtulmuş, açılışta yaptığı konuşmada, birilerinin Türkiye’nin güçlenmesinin önüne geçmek için türlü çalışmalar yaptığına işaret ederek, “Terörü nasıl başımıza bela ettilerse, Osmanlı coğrafyasından nasıl onlarca devlet çıkardılarsa, bir asır sonra bölmeyi, parçalamayı amaç haline getirerek Suriye’yi, Irak’ı nasıl paramparça ettilerse Yemen’den Libya’ya kadar bu coğrafyayı yönetilemez hale getirdilerse bizim başımıza terörü bela etmelerinin ana nedeni odur. Bu coğrafyanın ana unsuru olan, İslam ümmetinin ümidi olan hatta bütün mazlumların gözünün içine baktığı Türkiye’nin güçlü olmasını istemiyorlar. Onun için PKK’yı, DAEŞ’i, FETÖ’yü başımıza bela ediyorlar. Hiç şüpheniz olmasın bunların kullanımı bittikten sonra, paçavra gibi bir kenara attıktan sonra başka unsurları da başımıza bela etmeye devam edecekler. Onun için bizim güçlü olmamız, şuurlu olmamız, birlik ve beraberlik içerisinde olmamız lazım” ifadelerini kullandı.

“EN ÜSTÜN SİLAHLAR TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ELİNE VERİLDİ”

En üstün silahların terör örgütlerinin eline verildiğini ve bu coğrafyanın istikrara kavuşmasını engellemek istediklerini vurgulayan Kurtulmuş, şöyle konuştu:

“5 yıl önce DEAŞ var mıydı? Nasıl oldu da bu insanlar bu coğrafyaya dünyanın dört bir yanında getirilerek silahlandırıldılar. 10 yıl önce PYD diye bir şey var mıydı? Nasıl oldu da bu adamlar silahlandırıldı. En üstün silahlar bu adamlara verildi. Nasıl oldu da hepsi bu coğrafyada ölüm timleri haline getirildi. Bunlar gidip çarşıdan pazardan bu silahları alamadılar. Bunlar müttefikimiz olduğunu düşündüğümüz ülkeler bu insanlara gözümüzün içine baka baka bu silahları verdiler. Bu oyunları bozacak tek ülke var. En önemli ülke Türkiye’dir. Türkiye’nin daha fazla güçlenmesinin ne anlama geldiğini biliyorlar. Onun için PKK’ya silah veriyorlar, onun için DAEŞ’in arkasını sıvazlıyorlar, onun için FETÖ’nün darbe yapmasını istiyorlar, onun için her türlü imkanı onlara sunuyorlar. Türkiye’nin güçlendikçe hem kendi ülkesinde zengin müreffeh bir toplum oluşturacak, hem savunma sanayisini çok daha ileri noktada kuracak hem de dünyanın bütün mazlumlarına sahip çıkacak. Bunu önlemek için fırsat ve vakit varken Türkiye’nin ayağına çelme takmaya çalışıyorlar. Bu oyunu bozacağız.”

“KİMSENİN TÜRKİYE’NİN AYAĞINA ÇELME TAKMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ”

Kimsenin Türkiye’nin ayağına çelme takmasına izin vermeyeceklerini aktaran Kurtulmuş, şunları kaydetti: “Terör örgütleri üzerinden Türkiye’ye başlatılan saldırıyı cevapsız bırakmayacağız. Bugün 4’üncü gününe girdiğimiz Zeytin Dalı Operasyonu ile aynen Fırat Kalkanı’nda olduğu gibi hemen Afrin bölgesindeki şeytan yuvalanmalarını ortadan kaldıracağız. Orada da barışı sağlayacağız ve yerli halkın gelip kendi şehrinde yaşamasını Allah’ın izni ile sağlayacağız. ‘Galip et Allah’ım bu son ordusudur İslam’ın’ diyoruz. Hani nasıl bir asır önce dedelerimiz, ninelerimiz atalarımız şu İstiklal Yolu’ndan Kastamonu’yu kullanarak Anadolu’nun yeniden ayağa kalkmasını sağlayacak silah sevkiyatını sağladılarsa, nasıl cesur ninelerimiz dedelerimiz bir Kurtuluş Mücadelesi verdiyse, hiç abartmıyorum dünyanın bütün emperyalistlerine karşı bir büyük Kurtuluş Mücadelesi veriyoruz. Bu mücadelede milli birliğimiz en büyük kazanımımız ve zenginliğimizdir. Bu mücadele de ağzı dualı insanlarımızın duası en büyük destekçimizdir. İnancımız, bayrağımız, ezanımız, milli varlığımız, manevi değerlerimiz bizi ayakta tutan yapıştıran temel unsurlarımızdır. Allah Mehmetçiğimize güç kuvvet versin.”

Bakan Kurtulmuş’un konuşmasının ardından Kastamonu İl Müftüsü Osman Aydın dua etti. Bakan Kurtulmuş, beraberindeki heyetle birlikte İlim Yayma Cemiyeti Kastamonu Şubesinin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta ayrıca Bakan Kurtulmuş’a çeşitli hediyeler de takdim edildi.

(İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×