Bu haber kez okundu.

Yüksek Seçim Kurulu Kanun Teklifi alt komisyona sevk edildi

Yüksek Seçim Kurulu Kanun Teklifi alt komisyonuna sevk edildi. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, “Türkiye’de yapılan her seçim için itiraz olmuştur. Asla hiçbir seçimde şaibe olmamıştır. Bütün seçimler dürüst ve serbestçe bütün milletin iradesinin yansıdığı şekilde gerçekleştirilmiştir” dedi.

TBMM Anayasa Komisyonu, Yüksek Seçim Kurulu Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Teklifi’ni görüşmek üzere toplandı. Komisyonda konuşan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Türkiye’de hangi iktidar olursa olsun seçimlerin serbest, şaibesiz, özgür, dürüst şekilde yapıldığını belirterek, “Bu Türkiye demokrasisinin en önemli kazanımıdır. Türkiye’de yapılan her seçim için itiraz olmuştur. Asla hiçbir seçimde şaibe olmamıştır. Bütün seçimler dürüst ve serbestçe bütün milletin iradesinin yansıdığı şekilde gerçekleştirilmiştir. Bu demokrasinin bu kazanımını da herkesin koruması gerekmektedir” ifadesini kullandı.

Daha sonra dört partinin ortak verdiği önerge okundu ve YSK Kanun Teklifi’nin alt komisyona sevk edilmesine karar verildi.

(Ahmet Umur Öztürk - Fatih Erdoğan/İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×