Öne Çıkanlar feto İlber Ortaylı okul inşaatında göçük azeri diye bir millet yok konseyde kimin adı yazıldı

Bu haber kez okundu.

Elektronik Sigara Masum Değilmiş! Savaş Başlattılar

ABD'de elektronik sigaraya karşı savaş başlatıldı. ABD Gıda ve İlaç Dairesi, elektronik sigara için kullanılan 'zararsız su buharı' iddialarının gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA), özellikle gençler arasında kullanımı her geçen gün daha da artab elektronik sigara için önlem alma kararı aldı. Bu kapsamda ABD'de, elektronik sigara karşıtı büyük bir eğitim kampanyası başlatılacağını bildirildi. FDA açıklamsında, eğitimde izlenecek yol hakkında bilgi verdi. Buna göre, çocukları elektronik sigara ve diğer elektronik nikotin dağıtım sistemleri kullanımından caydırmayı amaçlayan yeni bir  halk sağlığı eğitimi düzenleneceğini kaydedildi.

Konuyla iligi 2014'te "Gerçek Maliyet" adıyla başlatılan bir halk eğitimi kampanyası olduğu ve bu kampanyaya 18 yaşın altındaki gençlerin de  katıldığı belirtilldi. Yeni kampanya bir kaç ay sonra başlayacak ve 2018'de daha kamsamlı hale getirilecek. Ayrıca elektronik sigara  kullanmanın zararları konusunda çocukları eğitmek için online videolar da yayımlanacak.

HER 5 ÖLÜMDEN 1'İ TÜTÜN KULLANIMINA BAĞLI

Kampanyasında, "Tütün kullanımı halk sağlığı sorunudur" ifadesini  kullanan FDA, ABD'de her gün 18 yaşın altındaki yaklaşık 2 bin 500 gencin  sigarayla tanıştığını ve bu yaş kategorisindeki binden fazla erkek çocuğun da ilk  defa dumansız tütün içmeyi denediğini bildirdi. ABD'de her 5 ölüm olayının 1'inin tütün kullanımına bağlı olduğunu  bildiren FDA, tütün kullanımının her yıl 480 bin önlenebilir ölüme yol açtığını  ve 300 milyar dolarlık maliyetinin olduğunu kaydetti.

SADECE ELEKTRONİK SİGARA DEĞİL

FDA ayrıca, piyasada elektronik puro, elektronik nargile, elektronik hookah, kişisel buharlaştırıcılar, vape kalemleri, vaping cihazları gibi isimleri olan ve  tasarımı ve mühendisliklerinde de geniş değişkenlikler gösteren ürünlerlerin de sağlık açısından tehlikeli uyarısında bulunarak, "Elektronik sigara reklam verenleri sıklıkla ikinci el aerosolün  'zararsız su buharı' olduğunu iddia etse de bu iddialar yanlıştır. Elektronik  sigara emisyonlarında bilinen zararlı zehirli ve kanserojen maddeler  bulunmuştur." ifadelerine yer verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×