Bu haber kez okundu.

Abdurrahim Albayrak: Niye Terim’i aldınız?
Erdoğan'a yakınlığı ile bilinen, Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Abdürrahim Albayrak, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile arasında geçen bir diyaloğu anlattı. Albayrak, Terim’in Milli Takıma gidiş süreci ile ilgili Erdoğan’a, "Niye Terim’i aldınız?" diye neden sorduğunu açıkladı. Detaylar haberimizde...

İlginç geçen Abdürrahim Albayrak ve Recep Tayyip Erdoğan diyaloğunda Albayrak; "Cumhurbaşkanına neden Terim’i aldınız dedim. Senin başkanın yolladı istemedi ki zaten Terim’i dedi." ifadelerini kullandı.

Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Abdürrahim Albayrak, Galatasaray Başkanı Ünal Aysal’ın göreve gelirken verdiği sözleri görevde iken tutmadığını belirterek Ünal Aysal ve Fatih Terim arasında geçen olayların perde arkasını şöyle açıkladı:

Abdürrahim Albayrak; "2’inci seneden sonra Ünal Aysal’ı çok dolduruşa getirildi. Hatta, soyunma odasında bazı futbolcular direkt başkanı aramaya başladılar. “Ya hoca, ya ben” dediler. O zaman bu işin çok sıkıntıya gireceğini, bir maçtan sonra da soyunma odasından yukarıya beni çağırdılar. Ünal Aysal, “Radikal kararlar aldım, hocayı gönderiyorum. Galatasaray’a yakışmıyor” dedi. Herhalde Mersin İdmanyurdu maçıydı. Hem Ali Dürüst, hem ben karşı çıktık. Biz de ayrılırız dedik. Şampiyonluğa gidiyoruz. 2 gün sonra Juventus maçı var. Biz o akşam o işi vazgeçirdik. Hocayı o akşam göndertmedik."

Fatih Terim'in ayrılmasının ardından Ünal Aysal'ın Terim'e giderek olmadığını söylediğini aktardı. Albayrak şu sözlerle devam etti:

Albayrak; "O an belli ki, bizimle çalışmayı kafasında bitirmiş belli ki. Şampiyonluk yemeği yenmeden, terimiz üzerimizde soğumadan bu kararı almış. Bütün camia olarak birlikte olduk. Zor şartlarda 2 sene üst üste şampiyon olduk. Ben çok heyecanlanıyordum bir maçta, Ünal Aysal bana dedi ki, “Heyecanlanma, niye heyecanlanıyorsun.” Ben de dedim ki, “Bu işin gelecek senesi de var.”. Ünal Aysal da bana, “Gelecek sene 2 yıldız getiriyorum, hiç hocaya bile gerek yok. Hoca da istemiyorum. Bu takım Şampiyonlar Ligi şampiyonu olacak.” dediği anda, ben “Eyvah, şimdi yandık.” dedim. “Siz bu düşünceye kapıldıysanız, biz felakete gidiyoruz. Barcelona, Chelsea niye antrenör alıyor.” dedim." ifadelerini kaydetti.
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×