Bu haber kez okundu.

Ali Koç Fenerbahçe başkanlığına aday olacağını açıkladı
Fenerbahçe Spor Kulübü eski yöneticilerinden ünlü iş adamı Ali Koç, 1907 Fenerbahçeliler Derneği'nde bir konuşma yaptı. Derneğin başkanlığını da yapan Ali Koç'un bugün gerçekleştirilen bir toplantıda, "Kongre olduğu takdirde başkanlığa adayım." dediği öğrenildi. Ali Koç'un bu kararı taraftarlar arasında sevinçle karşılandı. Birçok taraftarın geçtiğimiz günlerde Ali Koç'un şirketinin önüne giderek onu "Başkan adaylığına" çağırdıkları biliniyordu.

1907 Fenerbahçeliler Derneğinin internet sitesinde yer alan resmi açıklamada, Ali Koç'un, şartlar ne olursa olsun herkesi Fenerbahçe'ye destek olmaya çağırdığı belirtilerek, şu ifadeleri kullandığı kaydedildi:

"Kulübümüzün 2015 yılında gerçekleşen genel kurul toplantısında, elimizi taşın altına koyma vaktinin geldiğini söylemiştim. Bugün de sözümün arkasındayım. Sağlığım el verdiği takdirde, şartlar ne olursa olsun, kongre olması halinde ya da kulübümüzün 2018 yılı mayıs ayında yapacağı olağan genel kurulda adaylığımı koyacağım. Bunun dışında duyacağınız hiçbir söze itibar etmeyiniz. İşler yolunda gitmediği dönemlerde kongre çığırtkanlığı yapmayı hiçbir zaman doğru bulmadım, bulmuyorum. Her zaman olduğu gibi Fenerbahçemizin ve yönetim kurulumuzun yanındayız. Hep destek, tam destek." 

ALİ KOÇ KİMDİR?

Ali Yıldırım Koç  2 Nisan 1967 yılında İstanbul'da doğdu. İş adamı Rahmi Koç'un en küçük oğlu olan Ali Koç, iş adamlığın yapmaktadır.

Önce Londra'da Harrow Scholl'dan mezun olan Koç, Rice Üniversitesi'nden de diploma almıştır. Harvard'da yaptığı yüksek lisansın ardından Amerika Birleşik Devlerinde çeşitli kuruluşlarda çalıştı ve Koç Holding yönetim kurulu üyesi kurumsal iletişim ve bilgi grubu başkanı oldu.

Ali Koç, Nevbahar Koç ile evli ve 2 çocuğu bulunmakta.

Ali Koç Fenerbahçe Spor Kulübü'nün eski yöneticisi ve kongre üyesidir ve 1907 Fenerbahçeliler Derneğinin başkanlığını yapmaktadır.

22 Şubat 2016 tarihinde Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanvekilliğine getirilmiştir.
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×