Bu haber kez okundu.

“Amacımız memleketimize hayırlı vatandaşlar yetiştirmek”

Ülke genelinde kamuya ait okullarda yaptırdıkları 17. spor salonunun açılışında konuşan Fenerbahçe yöneticisi ve iş adamı Sadettin Saran, amaçlarının ülke için hayırlı vatandaşlar yetiştirmek olduğunu söyledi.

Kırıkkale Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor Salonu’nun açılışı, düzenlenen törenle yapıldı. Bugüne kadar yönetim kurulu başkanı olduğu holding olarak 17 spor salonu yaparak bağışladıklarını dile getiren eski Fenerbahçe yöneticisi ve iş adamı Sadettin Saran, "Tam 17 yıl önce 2000 yılında Hakkari Çukurca’da ilk salonumuzu açtık, aradan 17 yıl geçti. 17 yılda 17. Salonumuzu memleketim Kırıkkale’de açıyoruz. Sevgili gençler, özellikle sizlere seslenmek istiyorum. Ben Kırıkkaleliyim, bu topraklardan çıktım, sizlerden biriyim. Babam devlet memuruydu, şirketimi kurdum ve bugünlere geldi. Size tüm kalbimle şu mesajı vermek istiyorum. Ben yapabildim, sizler de yapabilirsiniz hatta daha iyisini yapabilirsiniz" dedi.

Saran, Fenerbahçe başkanlığı için sorulan soruları yanıtsız bırakırken hafta sonu oynanacak Galatasaray derbisine yönelik skor tahmininde bulundu. Saran, maçın 2-1 Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile biteceğini tahmin ettiğini ifade etti.

HAKTANKAÇMAZ: DEVAMINI BEKLİYORUZ

Buna benzer çalışmaların devamını beklediklerini dile getiren Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, “Şunun için devamını bekliyoruz, örnek olması bakımından bekliyoruz. Bütün iş adamlarımıza, bütün şirketlere, firmalara örnek olması bakımından devam etmesini diliyoruz. İnşallah buradaki spor tesisinden, buradaki okulumuzdan Türk Bayrağımızı madalyalar alarak Türk Bayrağını en yükseklerde dalgalandıracak şampiyon sporcular çıkacak. Bu millete faydalı, terbiyeli, ahlaklı, sağlıklı nesiller yetişecek. Ben Sadettin Saran’a ve özellikle Özbek beye ata topraklarını unutmadıkları için teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Tören sırasında Kırıkkale Gençlik Merkezi Halk Oyunları Ekibi bir gösteri sundular, bunun yanı sıra açılış sonrasında Kırıkkale Valisi M. İlker Haktankaçmaz, Belediye Başkanı Mehmet Saygılı ve Sadettin Saran bir süre basketbol atışı denemelerinde bulundu.

(Mehmet Temizyürek/İHA)
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×